Saarlased esitlesid uudistooteid

VÄRSKET LEIBA! Karja pagariäris valminud Evelini leiba aitas pagariäri piigadel Maali Kanemäel ja Karoliine Algpeusil esitleda Evelin Ilves isiklikult. JUHAN KANEMÄGI

VÄRSKET LEIBA! Karja pagariäris valminud Evelini leiba aitas pagariäri piigadel Maali Kanemäel ja Karoliine Algpeusil esitleda Evelin Ilves isiklikult.
JUHAN KANEMÄGI

Eile alanud Tallinna toidumessil on kohal ka saaremaised toidutootjad – Saaremaa piimatööstus, Saaremaa DeliFood ja Karja pagariäri.

Karja pagarid esitlesid seal müügiküpseks saanud Evelini leiba, esitlusel viibis ka Evelin Ilves.

Karja pagariäri juhataja Aivo Kanemägi tunnistas eile tunnike pärast messi avamist, et uudishimulikku rahvast liikvel juba on, ent tõenäoliselt on suurem osa messikülastajaist alles tulemas. Peale uue leiva on neil toiduhuvilistele messil ette näidata teisigi leibu, kinnitas pagariäri juht. “Seda me toonitame, et meil on Evelini leiva esmaesitlus ja Evelin on koos meiega seda esitlemas, aga lisaks on meil kaasas meie põhilised leivad, nagu Saarlase leib, Porgandileib, Rukkileib ja Rukki-seemneleib,” avaldas ta.

Eelkõige paneb Karja pagariäri messil rõhku leibadele, kuid kui tuntakse huvi saiatoodangu vastu, siis infot annavad nad sellegi kohta. “Näidised on kaasas!” kinnitas Kanemägi.

Ühisstendis olid toidumessil sedakorda head naabrid Saaremaa piimatööstus ja Saaremaa DeliFood. Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine arvas, et eeldatavasti teevad nad naabriga edaspidi koostööd ka laiemalt kui ainult messil. “Soovime ju Eesti väikesel turul tarka koostööd teha. Kuna me Saaremaal külg külje kõrval asume, siis siin võikski olla targa koostöö algus, kus me teatud ühisosas suudame asju paremini edasi viia,” rääkis Kivine.

Nagu Karja pagariäri on ka Saaremaa DeliFood toidumessil esitlemas vähemalt üht täiesti uut toodet – päiksekuivatatud tomatiga võid. “See peaks müüki jõudma novembri keskpaigast,” märkis Kivine. Samuti on messil väljas Saaremaa juustuampsud ning rahvale tutvustatakse mõningaid uusi pakendikujundusi.

Saaremaa DeliFoodi müügijuhi Martin Luksi sõnul on neil messil esindatud kogu sortiment: Saare kohukesed, jogurtikreemid, -joogid, Saarepiiga jogurtihõrgutised, kohvijoogid ja hapukoored. “Degusteerida saab eelkõige uusi ja uuemaid tooteid, mille vastu on ka suur huvi,” märkis Luks. Nende toodete hulgas on vanilli-, rosina-, vaarika-mustika-kohupiimakreemid ja toorjuustud, aga ka uued kohukesed. “Meie hinnangul, esmamuljena, võib mainida, et võrreldes eelmiste aastatega on osalejate eksponaatide arv suurem ning külastajate hulk ja huvi samuti,” lisas Luks.

16. Tallinna toidumess on toiduvaldkonna uuendusi ja paremikku ühe katuse alla koondav kohtumispaik, mis kätkeb kogu ahelat põllumajandustootjatest tippkokkadeni. Reedeni vältavat messi külastab tavapäraselt ligi 7000 ärikülastajat.

Print Friendly, PDF & Email