Saaremaa teater plaanib linnast maale kolida (1)

JÄNES LONTKÕRV: Jänese osas Kalle Kadarik. RAUL VINNI

JÄNES LONTKÕRV: Jänese osas Kalle Kadarik.
RAUL VINNI

Saaremaa teater loodab tulevikus oma koduks pidada Astet, kuna linnas on üha keerulisem leida proovitegemiseks sobivaid ruume ja aegu.

MTÜ Saaremaa Teater juhatuse esimees Elli Tänavots ütles Saarte Häälele, et ruumipuuduse probleem on olnud juba mõnda aega. Proove on tehtud nii Kuressaare linnateatri majas, kultuurikeskuses, Kuressaare ametikooli ruumides kui ka näitlejate kodudes. “Logistiliselt on   raske näitlejaid kokku ajada täna siia ja homme sinna,” lisas ta, märkides, et oleks parem, kui teatril oleks üks kindel kokkusaamise paik.

“Kuna harrastusteatril on prooviperiood pikem kui professionaalsel teatril, läheb meil natukene rohkem aega,” tõdes Tänavots. Proove tehakse keskmiselt kaks kuni kolm korda nädalas, kuid enne esietendust võimalusel tihedamini.

Elli Tänavots ütles, et koostöö linnateatriga on olnud väga hea, kuid seoses uute võimaluste ja aparatuuriga ning tihedama graafikuga linnateatris on Saaremaa teatril keerulisem löögile pääseda. Päriselt linnateatrist välja kolida neil siiski plaanis ei ole. Tänavots selgitas, et praegu kasutab Saaremaa teater seal aktiivselt kahte ruumi. Ühes hoitakse rekvisiite ja teist kasutatakse kontorina. Ta märkis, et linnast on siiski hõlpsam teatri tegevust organiseerida ja seega kontorit Astesse kolida plaanis ei ole. “Nii kaua kui võimalik, oleme siin,” lisas ta.  Esimesed proovid Aste klubis on Saaremaa teater juba teinud, kuid midagi lõplikult kindlat veel ei ole. Elli Tänavots ütles, et Lääne-Saare valla kultuurijuhi Pille Mägiga ja Aste klubi juhataja Triino Lestaga on räägitud ja nemad takistusi ei näe, kuid lepingut ruumide kasutamiseks veel ei ole. “Meil on koosolek novembri alguses, siis paneme täpsemalt paika, mis edasi saab,” lausus Tänavots.

Aste klubi juhataja Triino Lest ütles, et kõik sõltub Saaremaa teatrist endast. “Me oleme korra sellel teemal rääkinud, aga midagi kindlat ja kivisse raiutut ei ole kokku leppinud,” sõnas ta. Lest lisas, et talle iseenesest väga meeldiks, kui Aste klubi saaks endale n-ö koduteatri, kuid praegu on see plaan alles idee tasandil. “Mulle tundub, et see koostöö võiks sujuda päris hästi,” oli ta aga tuleviku suhtes optimistlik. Lesta sõnul ei tohiks Aste klubis ka prooviajast puudust tulla. Näiteks pühapäevasele päevale ei pretendeeri seal praegu ükski ring, märkis ta.

Saaremaa teater mängib praegu ühte lavastust, “Millal küll Kalev koju jõuab”, oktoobri alguses mängiti viimast korda lastetükki “Jänes Lontkõrv”. Küll aga on kaks lavastust valmimas, n-ö proovisaalis ja varsti alustatakse ka kolmanda proovidega. Elli Tänavots märkis, et mida aktiivsemalt teater tegutseb, seda enam on vaja prooviaegu ja -kohti.

Print Friendly, PDF & Email