Ametikool soetas 333 000 euro eest õppeseadmeid

Kuressaare ametikool soetas tänavu Euroopa Regionaal­arengu Fondi vahendite toel 333 000 euro eest uusi õppevahendeid, kõige viimasena jõudsid kooli uus keraamikaahi ja pediküüritoolid.

“Tänavu hankisime erinevate erialade õpetamiseks väga laias skaalas uusi ja nüüdisaegseid seadmeid,” rääkis ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme. “Ametikooli jaoks lõppeb selle projektiga 2007. a alanud Euroopa Liidu teise perioodi struktuuritoetuste vahendite kasutamine, kus me investeerisime õppevahenditesse ja taristusse kokku 3,1 miljonit eurot.”

Kõige mahukam oli multimeedia ja disaini eriala õppevahendite hange summas üle 100 000 euro. Muu hulgas hangiti uus arvutiklass Apple’i arvutite ja Adobe CC kujundustarkvaraga, 3D-printer, kuumlaminaator ning foto- ja videotehnikat.

“Upa Tehnoloogiamajaka hoones on meil nüüd täiesti uue võimalusena tehnika ATV-de, mootorrataste ja paadimootorite remondiks ja hoolduseks,” ütles Kereme. “Alumiiniumist väikelaevade ehituse viivad uuele tasemele uued keevitusagregaadid, plasmalõikur ja muud metallitöötlusseadmed.”

Upa õppehoones sisustati uute seadmetega rõivaõmbluse klass. Ametikooli linna õppekompleksis täiendati uute vahendite ja seadmetega juuksuri, spaateeninduse, nahatöö ja keraamika eriala õpperuume ja õppekööke.

ERF projekti raames vahetati tänavu välja ka ametikooli Kohtu tänava äärse õppehoone aknad, mis olid pärit hoone ehitusajast 80 aastat tagasi.

“Õppekavad uuenevad. Samuti uueneb seadmestik ettevõtetes, kuhu õppijad pärast lõpetamist  tööle lähevad. Seetõttu ei saa me öelda, et ametikool saaks kunagi “valmis”,” tähendas Kereme. “Küll aga võin kinnitada, et praeguse seisuga on meie õppetöökodades tänase ja homse, mitte eilse päeva tehnika.”

 

Print Friendly, PDF & Email