Festival toob Kuressaarde rekordarvu keelpillipoisse

Kuressaare XIV keelpillifestivalil astuvad üles noored muusikud Eestist, Lätist, Rootsi pealinnast Stockholmist ja Venemaa pealinnast Moskvast.

Kui tunamullu astus Kuressaare muusikakoolis toimunud festivalil üles 107 noort keelpillimängijat ja mullu 100, siis seekord on esinejaid koguni 120.

“Kui seni oli suurim üle-eelmisel aastal osalenute arv, siis nüüd sünnib uus rekord,” tõdes festivali korraldaja, Kuressaare muusikakooli metoodik-õpetaja Laine Sepp.

Festival avatakse pidulikult reedel kell 15.

Saaremaa noortest muusikutest saab publik kaasa elada kaheksale poisile. Neist seitse –Lootus Niit, Georg Paomees, Henri Paomees, Albert Leppik, Maru Varavin, Garret Sepp ja Karl Jõgi – on Laine Sepa õpilased. Robert Paul McCarthy õpetaja on Kristi Saar Kuressaare muusikakoolist. Lootus Niit, Garret Sepp ja Maru Varavin mängivad tšellot, ülejäänud saarlased aga viiulit.

Teist aastat toimub ka nn seenioride kontsert, kus astuvad üles varasematel aastatel publikult rohkem hääli saanud noormehed, kes jätkavad oma muusikaõpinguid kõrgkoolis. Laupäeval kell 17 algaval kontserdil esinevast neljast “seeniorist” kaks saabub Kuressaarde Soomest Sibeliuse akadeemiast. Üks neist on Johannes Põlda, kes alustas oma viiuliõpinguid Kuressaare muusikakoolis.

“Poistele on see kontsert hea võimalus kuulata, kuidas mängivad juba kogenumad tegijad ja profid,” arvas Laine Sepp.

Nagu traditsioon ette näeb, valib esinejate seast lemmikud publik. Parimad saavad preemiaks Concerto Grosso kinkekaardi.

Rahalised eriauhinnad eesti muusika parimatele esitajaile on välja pannud Kulturinga Baltija Association ja parimale saarlasele kuressaarlane Kersti Vaga. Kõik osalejad saavad mälestuseks Saaremaa meene või toote siinsetelt ettevõtetelt, kunstnikelt ja käsitöölistelt.

Festivali pidulik lõpetamine on kavas laupäeval kell 18.30.

Ettevõtmise korraldamist toetasid rahaliselt Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu ja Kuressaare linnavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email