Ametikoolile videokonkursilt kaks tunnustust (1)

Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpilase Kaido Reemanni ja õpetaja Merit Karise videod pälvisid ülemaailmsel puidu väärtust propageerival konkursil žürii äramärkimise ja aukirja.

Multimeedia kujundaja eriala kolmanda kursuse õpilase Kaido Reemanni video on animatsioon, mille aluseks Euroopa Metsainstituudi 2014. aasta raport metsa bioenergiast. Ametikooli iirlasest õpetaja ja muusik Ian Pettersson kirjutas ja mängis sisse spetsiaalselt Kaido video jaoks laulu “Wood is Good”.

“Raskeim osa tööst oli helindamine ja selles vallas sain video tegemise käigus kõige rohkem uusi teadmisi,” ütles Kaido.

Õpetaja Merit Karise esitas konkursile oma suvel esilinastunud pooletunnisest Saaremaa näärisokkude dokumentaalfilmist kokku lõigatud lühivideo.

Kõik õpilastööd valmisid multimeedia kujundamise erialaprojektide raames ning nende tegemist juhendasid Merit Karise ja Lauri Saluveer, konsulteerisid Oliver Maaker ja Madis Vaher. Ian Petterson toimetas kõigi filmide ingliskeelsed subtiitrid ja tekstid.

“Need videod olid seni disainisuunas tehtuist kõige rohkem pingutust ja aega nõudvamad. Töötasime kogu kevade õppetööna ja lisaks veel vabatahtlikult suvevaheajal,” rääkis Merit Karise. “Kõigi õpilaste tööd on väga tublid saavutused, kindlasti jätkame nende levitamist ja saadame Eesti organisatsioonidele, kes on puiduga seotud.”

Konkursi korraldas mittetulundusühing International Wood Culture Society eesmärgiga näidata puidu väärtust inimkonna jaoks eri aegadel ja eri kultuurides üle maailma.

Žürii hindamisele kvalifitseerus 226 videot, nende seas seitse ehk kõik ametikooli disainisuunast esitatud tööd.

Äramärgitud videoid saab näha Youtube’i Disainimajaka  kanalis.

Kaido Reemanni animatsioon puidust kui bioenergiast:

Merit Karise video Saaremaa näärisokkudest:

Print Friendly, PDF & Email