Papissaares läheb varsti ehituseks (4)

Eilsel Kihelkonna vallavolikogu istungil võeti üksmeelselt vastu Papissaare sadamaalale jääva Rootsiküla kalatööstuse maaüksuse detailplaneering. “Nüüd läheb see avalikustamisele ja loodetavasti saame veel 2015. aasta jooksul selle kehtestatud,” ütles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam.

Papissaare sadama kaudu peetakse ühendust Vilsandi saarega. Planeeringu eesmärk oli välja selgitada sadama vajaduseks sobiva maa-ala suurus ja jagada Kalatööstuse kinnistu selle põhjal kaheks. AS Saarte Liinid omandab maa-ala selle osa, mis on vajalik laevaliikluse korraldamiseks. AS-i Kaamos Kinnisvara omandisse jääb ülejäänud osa, tegelemaks puhkemajanduse ja turismindusega.

2,7 hektari suurusest kinnistust hakkab sadamale kuuluma 0,69 hektarit. Vallavanem avaldas lootust, et Kaamose maale jääv ajalooline lestasuitsutusmaja säilitab oma senise funktsiooni. Sadama poolel asuval kalakonservitsehhil on küll korralik külmkamber, kuid tsehhiosa vajab Aardami sõnul uuendamist. “Natuke rohkem kahhelplaate võiks seinas olla,” arvas ta muiates.

Tsehhi ümber olevad puitlobudikud lammutatakse. Olemasolev kai ehitatakse pikemaks ja sinna tuleb kütusehoidla ning pilsivee kogumise punkt. Samuti saab kaldalt rampi mööda paate vette lasta.

Print Friendly, PDF & Email