Orissaare kool enne ja nüüd: nagu öö ja päev! (GALERII) (10)

LINDID LÕIGATUD: Direktor Marjana Prii, muusikakooli juht Martti Nõu, vallavanem Vello Runthal, ajalooõpetaja Ivo Maripuu ja abiturient Taavi Teevet. TAMBET ALLIK

LINDID LÕIGATUD: Direktor Marjana Prii, muusikakooli juht Martti Nõu, vallavanem Vello Runthal, ajalooõpetaja Ivo Maripuu ja abiturient Taavi Teevet.
TAMBET ALLIK

“Orissaares ei lõpe hariduse andmine iial, see on sada protsenti kindel,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal värskelt renoveeritud Orissaare gümnaasiumi (OG) avamisel.

Eile hommikul lõigati OG ees läbi helesinine lint, et sümboolselt avada koolimaja, kus lõppesid aasta algusest saadik kestnud ulatuslikud renoveerimistööd.

Lindi läbilõikamise au kuulus AS-i Tartu Ehitus projektijuhile Üllar Juhansonile, EBC Ehituse juhatajale Ago Argele ja järelevalvet teinud OÜ Ösel Consulting projektijuhile Toomas Rihvkile. Kuna Ago Arget avamisel polnud, anti kolmandad käärid pihku maavanem Kaido Kaasikule.

Seejärel suunduti sõnavõttudeks ja õnnitlusteks koolimaja teisel korrusel asuvasse saali. Vallavanem Vello Runthal tõdes, et keeruline oli otsustada, millises mahus ja mismoodi koolimaja uuendada.

“Anti isegi nõu, et lammutage osa ära,” meenutas Runthal ja lisas, et Orissaares seda teed siiski ei mindud. Lammutamise asemel koliti gümnaasiumihoonesse ka Orissaare muusikakool, mis varem oli n-ö aleviku peal laiali ehk kasutas ruume mitmes erinevas majas.

Orissaare muusikakooli direktor Martti Nõu nentis, et muusikakool on oma algsesse koju tagasi jõudnud. 1990. aastal alustati tegevust just Orissaare kooli algklasside ruumes. Viis aastat hiljem koliti aga Kaluri tänavale “väiksesse punasesse majja”, meenutas Nõu. Ta rõhutas, et spetsiaalselt muusikakoolile ehitatud ruumid on täiesti uue kvaliteediga. Mõeldud on nii akustika kui ka heliisolatsiooni peale.

Orissaare kooli vilistlane Hannes Hanso tõdes, et võrreldes viimaste aastatega on koolimaja põhjalikult muutunud. «Nagu öö ja päev,» ütles ta. Hansogi lisas, et uuendused annavad kindlust nii õpetajatele kui ka lapsevanematele, et kool säilib.

Koolimaja renoveerimine läks kokku maksma 1,9 miljonit eurot, millest umbes 900 000 eurot tuli riigilt ning ülejäänud laenurahast ja valla eelarvest. Tööd kujunesid oluliselt kallimaks, kui esialgu plaanitud. Lisakulusid tekitas näiteks muusikakooli gümnaasiumihoonesse kolimine. Algselt plaaniti Orissaare valla omaosaluse suuruseks 15%, kuid lõpuks oli see hoopis 55%.

Orissaare gümnaasiumi direktor Marjana Prii ütles Saarte Häälele, et on tehtud töödega igati rahul. Ta täpsustas, et tegelikult on mõned väiksemad ehitustööd veel jäänud, lisades samas, et peamine ülesanne on nüüd sisustuse hankimine. Kõik hädavajalik on olemas, kuid puudu on kappidest-riiulitest, kus õppevahendeid hoida. Samuti ei ole raamatukogus veel piisavalt riiuleid ja sisustamata on pikapäevaruum. Prii lisas tänusõnad Orissaare gümnaasiumi sihtasutusele, kes on kooli sisustuse hankimisel sponsoreerinud.

Direktor Prii lisas, et järgmine etapp on õpilaskodu remont, mis on ka valla arengukavasse sisse kirjutatud. Peamine mure on seal hoone soojapidavus.

Print Friendly, PDF & Email