Mihkel Aksalu krooniti Soome jalgpallimeistriks

VÕIDUHETK: Esimesena tõstis karika üles meeskonna kapten Mihkel Aksalu. MARKO TUOMINIEMI/SJK SEINAJOKI

VÕIDUHETK: Esimesena tõstis karika üles meeskonna kapten Mihkel Aksalu.
MARKO TUOMINIEMI/SJK SEINAJOKI

Mihkel Aksalu võitis Seinäjoki JK-ga Soome jalgpallimeistrivõistlustel kuldmedali, kui aitas alistada viimase vooru kohtumises koduväljakul Pietarsaari Jaro 2 : 0.

“Tiitel on mulle ikka väga tähtis,” tunnistas Aksalu. “Kolm viimast aastat on selle nimel väga rasket tööd tehtud ja nüüd kandis see vilja. Teeb olemise pisut kergemaks ja see on hea palk tehtud töö eest.”

Mehmet Hetemaj viis juba teisel minutil Seinäjoki juhtima ja lõppseisu vormistas viimasel minutil Roope Riski. Kaptenipaela kandnud Mihkel Aksalu oli kõik 90 minutit väravas.

Klubi ajaloos esimest korda meistritiitlini jõudnud Seinäjoki murdis ühtlasi HJK kuue aasta pikkuse võiduseeria.

Meeskonna kaptenina sai Mihkel Aksalu esimesena tõsta võidukarika. “Emotsionaalselt oli see kergendus,” lausus ta. “Karikas oli meie eesmärk ja raske hooaeg sai sellega seljataha.”

Aksalu tegi hooajal Seinäjoki eest kaasa 32 liigamängus. Väravavaht ei pääsenud väljakule vaid ühes kohtumises, kõigis ülejäänud mängudes tegi ta kaasa algusest lõpuni ning teenis ka ühe kollase kaardi.

Oma rolli ei tahtnud Mihkel Aksalu ise esile tõsta. “Tiitlit ei ole võimalik üksinda võita,” märkis väravavaht. “Võidule viib ühine kooslus, kus kõik teevad oma tööd hästi, ja siis tuleb ka tulemus.”

Aksalust sai 13. Eesti jalgpallur, kes saab uhkeldada välisriigi meistrimedaliga. Mihkel Aksalu sõnul on raske öelda, mis tema karjäärist edasi saab.

“Asjadest ei tasu ette tormata,” tõdes ta. “Seinäjoki on väga tugev, hea organisatsiooniga ja suurte eesmärkidega klubi. Mul on veel kaks aastat lepingut ning miks mitte samas jätkata ja ma ei näe põhjust lahkumiseks. Keegi teine pole siiani minu teenetest huvitatud olnud.”

Tiitlivõit tagab Seinäjokile esmakordselt pääsu meistrite liigasse, kus alustatakse teisest eelringist.

Print Friendly, PDF & Email