Ly Pulk – kadakate keskelt Suurt kanjonit imetlema

ÕPPENÕUSTAJA FILMIKOOLIS: Tallinna ülikooli Balti filmi- ja meediakooli õppenõustaja ja spetsialist Ly Pulk kaks aastat käigus olnud koolihoone ees. AARE LAINE

ÕPPENÕUSTAJA FILMIKOOLIS: Tallinna ülikooli Balti filmi- ja meediakooli õppenõustaja ja spetsialist Ly Pulk kaks aastat käigus olnud koolihoone ees.
AARE LAINE

40 aastat Tallinnas elanud, Eesti Telefilmis, Tallinnfilmis ja teistes filmitootmisfirmades režissöörina ja abirežissöörina töötanud, lisaks viis aastat tollases pedagoogilises instituudis õppinud Ly Pulk tunneb end kõige mõnusamalt Sõrve maakodus puhates ja rännuteedel maailma avastades.

Salmel sündinud ja kasvanud Ly lapsepõlve mängumaa kadakate vahel mere ääres on saaremaiselt karge, täis romantikat. Seda viimast oskas paljulapselise pere esimene laps kodukoha rannaniitudelt ja -karjamaadelt leida.

Tihti mõtles kaldakividel hüpelnud tüdrukutirts, mis on suure mere taga. Vastuseid küsis ta emalt-isalt ning varakult lugemisoskuse omandanud, võis ta tundide kaupa raamatuid lehitsedes neist teadmisi ammutada. Kooliplikana oli Ly suur lugeja.

Rännupisikust nakatus Ly neiueas. Ta on enda jaoks avastanud Siberi ürgse looduse, Austraalia ja Hispaania maalilised paigad, rääkimata Eesti ja kodusaare kaunitest kohtadest. Oktoobri teisel nädalal ühines ta koos noorema õe Maiga Tallinnast startiva reisiseltskonnaga Ameerikasse rändamiseks.

Ly üks elu eesmärke on käia ära Colorados ja näha Suurt kanjonit. Grand Canyon National Park on üks populaarsemaid sihtkohti Ameerikas. See looduse ime on haaramatult suur, majesteetlik ja mitmenäoline. Nüüdseks on Ly seda oma silmaga näinud ja käega katsunud.

Õpetajate päeva järgne kohtumine

Kohtume Lyga Balti filmi- ja meediakooli uhkes moodsas hoones vahetult pärast õpetajate päeva. Kuigi Ly ei ole koolis otseselt õppejõud, suhtleb ta tudengitega, andes neile nõu mitmes valdkonnas.

Kes olid aga Ly õpetajad, keda ta meenutab? “Keemiaõpetaja Alviine Viikov. Minu jaoks oli keemia üks raskemaid aineid, aga õpetaja Viikov suutis selle meile selgeks teha. Sain keemias viie,” meenutab ta.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email