Der Spiegel: Saksamaa võis vuti MM-i korraldusõiguse osta

EI KOMMENTEERI: See foto Saksamaa vutilegendist ja 2006. aasta MM-i korralduskomitee esimehest Franz Beckenbauerist (paremal) ja DFB praegusest juhist Wolfgang Niersbachist on tehtud 2006. aasta varakevadel. Seni pole kumbki mees avalikult kommenteerinud väiteid, et 2006. aasta vuti MM-i korraldamise õigus osteti altkäemaksu eest. Huffingtonpost.com

EI KOMMENTEERI: See foto Saksamaa vutilegendist ja 2006. aasta MM-i korralduskomitee esimehest Franz Beckenbauerist (paremal) ja DFB praegusest juhist Wolfgang Niersbachist on tehtud 2006. aasta varakevadel. Seni pole kumbki mees avalikult kommenteerinud väiteid, et 2006. aasta vuti MM-i korraldamise õigus osteti altkäemaksu eest.
HUFFINGTONPOST.COM

Tõenäosus, et Saksamaa jalgpalliliit maksis 6,7 miljonit eurot õiguse eest korraldada 2006. aasta MM, on suur. Ajakirja Der Spiegel andmetel on liidu kõrged ametnikud möönnud, et FIFA kontodele kantud raha saatus on tõepoolest ebaselge, mingeid suuremaid õigusrikkumisi aga täheldada ei saavat.

Euroopas käivad sahinad, et Saksamaa võis endale 2006. aasta jalgpalli MM-i korraldamise õiguse lihtsalt osta. Nädal tagasi kirjutas sellest autoriteetne nädalakiri Der Spiegel. Ajakirja andmetel olevat taotluskomitee loonud spetsiaalse n-ö musta kassa, kuhu spordivarustust tootva firma Adidas endine tegevdirektor Robert Louis-Dreyfus (suri 2009. aastal leukeemiasse – toim) kandis 2000. aastal eraviisiliselt ja salaja 10,3 miljonit Šveitsi franki (13 miljonit Saksa marka).

See summa ei kajastunud ei taotluskomitee eelarves ega ka jalgpalli 2006. aasta MM-i korralduskomitee ametlikel kontodel. Väidetavalt kasutati seda raha selleks, et ära osta rahvusvahelise jalgpalliföderatsiooni FIFA täitevkomitee nelja Aasia riikidest pärit liiget. Üldse kuulub FIFA täitevkomiteesse 24 liiget. Kõige sellega olid kursis taotluskomitee juht Franz Beckenbauer, Saksa jalgpalliliidu (Deutsche Fussball-Bund, DFB) president Wolfgang Niersbach ja teised Saksamaa kõrgemad spordiametnikud.

Umbes poolteist aastat enne 2006. aasta jalgpalli MM-i nõudis Louis-Dreyfus oma raha ootamatult tagasi. Eurodes oli see summa 6,7 miljonit. Der Spiegeli ajakirjanikud väidavad, et kõnealune rahasumma kanti FIFA kontodele, kusjuures jalgpalliföderatsiooni kõrged ametnikud olid ülekandest teadlikud. Seda raha tuli kasutada jalgpalliürituse korraldamiseks Berliinis. Üritust aga ei toimunud. Seepärast olevatki Louis-Dreyfus hakanud kummalisel kombel haihtunud raha tagasi nõudma.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email