Raamatukogu korraldab Albert Uustulndile pühendatud viktoriini

Saare maakonna keskraamatukogu kutsub kirjandushuvilisi osalema Albert Uustulndi elule ja loomingule pühendatud viktoriinis. Huvilised leiavad küsimused raamatukogu kodulehelt http://www.skr.lib.ee ja väljatrükituna raamatukogu lugemissaalist ja laenutusosakonnast.

Vastata tuleb 20 küsimusele, mille on koostanud pearaamatukoguhoidja Maire Rauk ja Albert Uustulndi poeg Lembit Uustulnd.

Teada tuleb näiteks, kelleks tahtis saada koolipoiss Albert Uustulnd, milline õppeaine tegi keskkoolis Alberti alati murelikuks, milline laul oli tema nn esiklaps jne.

“Albert Uustulndi 90. sünniaastapäev on 6. novembril. Otsustasime Saaremaa populaarse kirjamehe ja laulude looja juubelitähtpäeva seekord niisugusel moel tähistada. Uustulndi raamatuid on alati loetud, neid laenutatakse ka praegu. Saarlased peavad tema loomingust lugu. Kas nad aga teavad temast ka midagi rohkemat? Seda näitavad viktoriini vastused,” rääkis Maire Rauk.

Albert Uustulndi loomingust koostatakse raamatukogus ka eraldi väljapanek.

Veel ütles Maire Rauk, et viktoriini ette valmistades tuli üsna palju kirjaniku loomingus tuhnida, lugeda vanadest ajalehtedest üle kirjanikuga tehtud intervjuud jne.

Küsimused pandi välja 20. oktoobril. Vastuseid oodatakse järgmise nädala lõpuni ehk teisisõnu 30. oktoobrini. Mälu värskendamiseks saavad osalejad raamatukogu lugemissaalis kasutada mappi, milles materjalid Uustulndi loomingust. Samas on väljas ka Saaremaa merekultuuri seltsi kümme aastat tagasi koostatud brošüür Albert Uustulndist.

Kolm paremat vastajat saavad auhinna. Tulemused avalikustatakse 4. novembril pärast kella 11 kirjaniketuuri ajal, kus saarlastega kohtuvad lugemissaalis Mehis Heinsaar, Urmas Vadi ja Mart Kivastik.

Samal päeval kell 16 kohtub kirjanike trio lugejatega Orissaare raamatukogus.

Print Friendly, PDF & Email