Minister Hanso: kaalusin erinevaid kandidaate pikalt (15)

Kaitseminister Hannes Hanso nõunikuks sai 22-aastane Kuressaare linnavolikogu liige Leet Rauno Lember.

Hannes Hanso ütles Saarte Häälele, et kaalus nõuniku kandidaate pikalt ning ühe ettepaneku tegi ta tõepoolest Leet Rauno Lembrile. “Tähtis on mõista, et minister ei ole pelgalt ühe valdkonna ekspert, kes vastutab ainult oma maja teemade eest – minister on ka valitsuse liige ning valitsuse liikmeks olemiseks on samuti vaja inimest, kes sind toetab nii sisu, kommunikatsiooni kui ka ettevalmistuse poole pealt,” rääkis Hanso. Kuna ministri ülesanded on mitmekülgsemad, kui võiks esialgu arvata, vajab minister mitmekülgse pädevusega meeskonda, leiab Hanso, kes ise 2007.–2009. aastal rahandusministri nõuniku ülesandeid täitis.

“Leet Raunol on minu hinnangul olemas teadmised, kogemused ja isikuomadused, mis vastavad minu ootustele ning mille abil on tal võimalik mind ministri töös toetada,” selgitas Hannes Hanso. Esimeste töönädalate jooksul on Lember näidanud ennast Hanso sõnul heast küljest.

Leet Rauno Lember ütles, et tal tuleb osaleda sellistes protsessides, nagu ministri ettevalmistamine valitsuse istungiteks, riigikogu liikmete arupärimistele ja kirjalikele küsimustele vastamise korraldamine, kommunikatsiooni planeerimine, kohtumiste korraldamine jne.

Lember märkis, et praegu osaleb ta kõrgematel riigikaitsekursustel. Lisaks on ta lugenud palju erialast kirjandust ning hoidnud end kursis teemakohaste uudiste ja arvamuslugudega. “Kindlasti täiendan oma teadmisi igapäevaselt, et olla selles valdkonnas üha pädevam,” lisas ta.

Lember lõpetas 2009. aastal Kuressaare Vanalinna kooli ja 2012. aastal Kuressaare gümnaasiumi. Aastatel 2013–2014 ja 2014–2015 on ta õppinud ärikorraldust Tartu kutsehariduskeskuses ja Kuressaare ametikoolis. Käesolevast aastast õpib Lember TTÜ Kuressaare kolledžis väikeettevõtlust.

Leet Rauno Lember lisas, et on osalenud paljudel erinevatel koolitustel ja kursustel nii Eestis kui ka välismaal ja on ka Saaremaa vabatahtliku merepääste üksuse liige.

“Kuna ma olen terve elu olnud riigikaitsest huvitatud, siis otsustasin ameti vastu võtta, et sellega veelgi enam kokku puutuda,” selgitas Lember, miks ta otsustas Hanso pakkumise vastu võtta.

“Pakkumine ise tundus suure väljakutsena ning tundsin, et suudan oma tööülesandeid täita,” ütles ta. “Kindlasti näen selles ametis suurt võimalust eneseteostuseks ja -täiendamiseks.” Lember märkis ka, et otsuse langetamiseks küsis ta mõned päevad mõtlemisaega.

Print Friendly, PDF & Email