Kuressaare linnateatril on etendustetihe kuu

Kuressaare linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi. EGON LIGI

Kuressaare linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi.
EGON LIGI

Oktoobrikuu jooksul mängitakse Kuressaare ja teistegi Eesti linnade teatrisaalides Kuressaare linnateatri lavastusi kokku 21 korda.

Kuressaare linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi ütles Saarte Häälele, et oktoobris mängitakse viit erinevat lavastust.

Üheksal korral lavastub uus tükk «Ülevaataja», viiel korral «Armastuse kirjad», neljal korral «Ekke Moor», kahel korral lastelavastus «Killu ja Mürakas» ning ühel korral Sepo Seemani monotükk «Eesti mees ja tema naine», mis tuli välja Kuressaare linnateatri lavastusena. Palju etendusi antakse ka novembris ja detsembris. «Aasta alguses on hingetõmbeaeg,» lisas Mägi.

Lisaks Kuressaarele etenduvad linnateatri tükid oktoobri- ja novembrikuu jooksul veel näiteks Türil, Rakveres, Pärnus ja mujalgi. “Kui kultuuriministeerium annab tegevusraha, siis mitte selle jaoks, et ainult siin kohapeal mängida,” selgitas Mägi.

Ta lisas, et otsest käsku tuurile minna ei ole, kuid oleks ju kahju, kui lavastused, millega palju vaeva on nähtud, siin vaikselt hääbuksid. Aarne Mägi sõnul on mõistlik üht lavastust Kuressaares näidata maksimaalselt viisteist korda.

On kohti, kuhu Kuressaare linnateatrit juba kutsutakse, näiteks Keila, tõi Mägi välja. Samas leitakse ka uusi linnu, kuhu minna. “Üritame selgeks teha, kus on meie jaoks heas mõttes kõlbulik publik ja kus on harjutud teatris käima,” märkis Aarne Mägi, viidates, et mõnel pool toovad publiku saali vaid humoorikad tükid.

Kõige keerulisem külg on Kuressaare linnateatri jaoks väljasõitude juures logistika. Kuna lavastustes teevad tihtipeale kaasa näitlejad erinevatest teatritest, on raske leida sellist aega, mis kõigile sobiks.

“Just see protsess, et saame kamba kokku, et kaks või kolm korda järjest mängida,” selgitas Mägi. Ta lisas aga, et midagi ületamatut selles siiski ei ole ja väljasõite on tehtud juba aastaid. Nende organiseerimisega tegeleb linnateatris projektijuht Ene Pärtel.

Lisaks etenduste rohkusele on linnateatris hakatud üha enam näitama ka filme. Oktoobri jooksul linastub TeatriKinos näiteks 17 filmi. Seni on kõige populaarsemaks osutunud animafilm “Käsilased”, mis oli kahel korral lausa välja müüdud ja seetõttu toimus eile juba kolmas linastus. Olgu öeldud, et linnateatri saalis on 215 istekohta.

Filmide ja etenduste vahele mahub oktoobris vaid kolm päeva, mil publikul teatrimajja minemiseks otsest põhjust ei ole.

Print Friendly, PDF & Email