Suure saare suured ideed

SUURPROJEKT: President Arnold Rüütel (paremal) kiidab ettevõtja Tullio Libliku suurejoonelist ettevõtmist. TAMBET ALLIK

SUURPROJEKT: President Arnold Rüütel (paremal) kiidab ettevõtja Tullio Libliku suurejoonelist ettevõtmist.
TAMBET ALLIK

Leheveergudele on aastate jooksul jõudnud mitmeid suurejoonelisi kinnisvaraplaane, ideid, projekte ja eskiise. Tuleb tõdeda, et nii mõnedki neist pole erinevatel põhjustel käiku läinud ja ootavad siiani sahtlis oma aega või on hoopis unustuste hõlma vajunud ja maha maetud.

 

Torgu valda uus küla 70 perekonnale

Osa projektide puhul on asjaosalised algusest peale skeptilised olnud. Näiteks ilmus 2007. aasta jaanuaris Oma Saares uudis, et Torgu valda võib tulla uus küla koos lasteaia ja kauplusega. Esialgne plaan oli rajada elamud lausa 70 perekonnale.

Torgu vallavolikogu soovitusel kahandati projekti ulatust. “Tundus olevat ulmeprojekt, aga siis rääkisime nende arendajatega ja nad muutsid plaani ühepereelamuteks,” ütles Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest Oma Saarele aastaid tagasi. Ta lisas: “Seal oli ette nähtud ka lasteaed ja kauplus. Volikogule tundus see naljakana, aga me ei teinud takistust ei lasteaiale ega kauplusele.” Kõnealust lasteaeda, kauplust ega uusi elamuid ehitatud pole. Küll aga rajati 2009. aastal Mõntu külla kaks tänavat – Kalda ja Puisniidu.

Torgu vallavanem Tiit Põld selgitas, et 2008. aastal alanud majandussurutis muutis olukorda Torgus kardinaalselt. “Neid arendusi oli palju, aga kõigi nende peale on praegu püsti üks maja,” nentis ta. Vallavanem lisas, et Mõntus, kus nimetatud tänavad tekkisid, pole tegelikult teid välja ehitatud. Küll aga rajati teed ja loodi elektriühendused Sääre külas Suurevare ja Loopsu teel. Seega võimalused ehitamiseks on.

Täispikk lugu ilmus ajalehes Saarte Hääl

Print Friendly, PDF & Email