Saarlased peavad psühhiaatriaosakonna säilimist vajalikuks (11)

SULGEMISE VASTU: Lia Hanso leiab, et kui haigekassa plaanid paika peavad, tuleks Saare maakonna puhul siiski erand teha. SANDER ILVEST

SULGEMISE VASTU: Lia Hanso leiab, et kui haigekassa plaanid paika peavad, tuleks Saare maakonna puhul siiski erand teha.
SANDER ILVEST

Kuressaare haigla töötajad on mures haigla psühhiaatriaosakonna tuleviku pärast, kuna väidetavalt ei pea haigekassa statsionaarset osakonda maakonna väikese elanike arvu tõttu vajalikuks.

Kuressaare linnavalitsuse hariduskomisjoni 14. oktoobri koosolekul oli üks teema linna terviseprofiil.

Komisjoni liige Lia Hanso, kes töötab Kuressaare haiglas kliinilise psühholoogina, avaldas muret kolleegidelt kuuldu üle, et haiglas olevat järgmisel aastal kavas statsionaarne psühhiaatriaosakond sulgeda ning alles jääks vaid ambulatoorne abi.

“Haigekassal olevat tõesti selline plaan, et kuna Saare maakonna elanikkond on vähem kui 70 000 inimest, ei ole statsionaari ette nähtud,” vahendas Hanso kuuldut.

Lia Hanso rõhutas, et kui need plaanid paika peavad, tuleks Saare maakonna puhul siiski erand teha. “Mina kodanikuna olen veendunud, et Saaremaale peab jääma psühhiaatriline abi, sealhulgas oma väike statsionaar, ning seda ei tohi mingil juhul sulgeda,” lausus ta. “Väga raske on ette kujutada, kas mõned meie inimesed, kes statsionaarset abi vajavad, on võimelised mandrile ravile minema.”

Koosolekul sõna võtnud Rajaleidja Saaremaa keskuse juhi Inga Teäri sõnul leidub ka laste seas neid, kes statsionaarset abi vajavad. Temagi ei pea õigeks statsionaarse osakonna sulgemist. Teäri hinnangul on probleem ka see, et maakonnas tegutseb vaid üks lastepsühhiaater, kes kõigi abivajajatega tegeleda ei jõua. “Oleme endale kaubelnud küll lastepsühhiaatri Pärnu haigla juurest, aga mis saab edasi?” arutles Teär. “Meil oleks psühhiaater, kes oleks nõus Saaremaal käima, kui haigekassa seda toetaks.”

SA Kuressaare Haigla nõukogu liige Anu Vares kuulis psühhiaatriaosakonnas väidetavatest sulgemisplaanidest esimest korda hariduskomisjoni koosolekul. Vares lubas teema tõstatada haigla nõukogu koosolekul.

Kuressaare haigla juhataja Viktor Sarapuu kinnitas, et SA-l Kuressaare Haigla statsionaarset psühhiaatriaosakonda sulgeda kavas ei ole. “Tuleviku arenguplaanide teada saamiseks pöörduge haigekassa poole,” soovitas ta.

Haigekassast Saarte Häälel eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email