Korvpalli karika võitjad selguvad tänavu Kuressaares

MATI MÄETALU: korvpall paneks aastale väärika punkti! IRINA MÄGI

MATI MÄETALU: korvpall paneks aastale väärika punkti!
IRINA MÄGI

Korvpalli OlyBeti karikavõistluste kaheksa karikat ja medalikomplekti jagatakse 18.–20. detsembril välja Kuressaare spordihoones.

 

Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu ütles, et korvpallikarikafinaalide Kuressaarde toomine oli meie initsiatiiv ja vastav taotlus tehti Eesti korvpalliliidule juba mais.

“Viimati mängiti siin karikafinaale 2005. aastal,” rääkis Mati Mäetalu. “Me oleme kandnud tänavu Eesti spordipealinna tiitlit ja oleme suvel Kuressaares toimunud TV 10 Olümpiastardi finaali ja Eestimaa suvemängudega olnud spordis ka üle-eestiliselt pildil ning nüüd korvpall paneks aastale väärika punkti.”

Eesti korvpalliliidu president Jüri Ratas ütles, et oli ka teisi taotlejaid ja tugevaid kandidaate. “Kindlasti mõjutas otsust see, et Saaremaa pole ammu korvpalli suurüritust läbi viinud, ja küllap seegi, et korvpallirahvas sõidab meeleldi enne jõulurahu korraks spaapealinna kokku, kus saab segamatult ka muid asju arutada – toimub ju näiteks sealsamas ka EKL-i üldkogu,” rääkis ta.

Mati Mäetalu sõnul on tähtis ka korvpalli populariseerimine ja huvi peaks siin nende mängude vastu olema suur. Mängijaid, kohtunikke ja funktsionääre tuleb siia üle 300, pluss fännid ja kaasaelajad. Selleks paigaldatakse spordihoone kergejõustiku poolele ja korvpalliväljaku otsa lisatribüün paarisajale inimesele.

“Ootame üle tuhande pealtvaataja,” rääkis Mäetalu. “Meil on ala populaarne, Saarte mängudel saime võidu ja korvpallil peaks olema kindel koht meie inimeste südames. Kahjuks langesid Indrek Kajupangi ja Mario Paiste klubid juba veerandfinaalis välja, aga Eesti tipptaset näeb kindlasti.”

Kuressaares toimuvad kuue noorteklassi – U14, U16 ja U18 – finaalid. Lisaks naiste finaalmäng ning meeste poolfinaalid ja finaal. Laupäeval, 19. detsembril on kavas kaks meeste poolfinaali ja pühapäeval, 20. detsembril naiste finaal, meeste pronksimäng ja finaal.

Meeste karikamängud jõuavad TV 6 ekraanile, kõik tolle nädalavahetuse kohtumised on aga nähtavad Delfi TV-s, k.a noorte finaalid. Paigas on tänaseks see, et 2015. aasta meeste poolfinaalides kohtuvad laupäeval, 19. detsembril TÜ/Rock ja TTÜ KK ning BC Kalev/Cramo ja TLÜ/Kalev.

Projekti eelarve on 8000–10 000 eurot, suurtoetaja on Saaremaa lihatööstus, toetavad ka Kuressaare linn, Saaremaa omavalitsuste liit ja eraettevõtjad.

Print Friendly, PDF & Email