Saarlased on oma autoeelistustele truud (2)

HÄSTI VASTU VÕETUD: Kevadel uksed avanud Opeli esindusel läheb juhataja Jürgen Tuulingu kinnitusel hästi. Fotol üks saarlaste eelistusi – Mokka. RAUL VINNI

HÄSTI VASTU VÕETUD: Kevadel uksed avanud Opeli esindusel läheb juhataja Jürgen Tuulingu kinnitusel hästi. Fotol üks saarlaste eelistusi – Mokka.
RAUL VINNI

Saare maakonnas on tänavu III kvartali lõpuks esmaselt registreeritud 510 sõiduautot. Neist 219 olid väljalaske­aastaga 2015 ehk uhiuued.

Maanteeameti tehnoosakonna registreerimistalituse peaspetsialisti Aime Parve andmetel oli kõige tegusam II kvartal, mil maakonnas registreeriti esmaselt 184 sõiduautot. Esimeses kvartalis oli registrisse kandmisi 149 ja kolmandal 177.

Uhiuusi ehk väljalaskeaastaga 2015 sõiduautosid registreeriti samuti enim teises kvartalis – 87. Esimese ja kolmanda kvartali jooksul oli registrisse kandmisi Saaremaal võrdselt 66.

2015. aasta sõiduautodest on saarlaste suuremad lemmikud III kvartali andmete põhjal Toyotad ja Hondad. Toyota erinevaid mudeleid on kolmandas kvartalis soetatud 15 – eriti on saarlastele meeldinud Avensis – ning erinevaid Hondasid – lemmik on siiski C-RV –13. Rohkem on ostetud ka Škodasid – 10.

Ülejäänud uhiuusi sõiduautosid on viimase kolme kuu jooksul registrisse jõudnud mõnevõrra vähem. Erinevaid Hyundaisid viis, Opeleid neli, Subarusid samuti neli, Citroëne kolm ja samamoodi Kiasid kolm. Ülejäänud marke on registreeritud üks-kaks.

Toyotasid müüva Tesman Auto müügimehe Karol Sule sõnul on kõik mainitud 15 Toyotat, mis registreeritud kolmandas kvartalis, ostetud Tesman Autost. Sulg märkis, et suvel tuli välja Avensise uus mudel, mis tekitas auto vastu väga suurt huvi. “Juba enne, kui esimesed autod reaalselt kohale jõudsid, olid meil esimesed klienditellimused vormistatud,” kinnitas ta.

Lisaks disainile oli uuel autol olulisi muudatusi ka tehnika osas. Toyota populaarsuse taga on Sule hinnangul lisaks tugevale tootele sihikindel töö müügisalongides. “Salongides on võetud eesmärk teha kõike väga hästi ja järgmisel korral natuke veel paremini. Kokkuvõttes kliendid märkavad seda ja tulevad tagasi.”

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on Tesman Auto müük kasvanud 5%. “Aasta lõpuks prognoosime, et 2015. aasta kokku kujuneb samasugune, mis oli 2014. Võib-olla tuleb 2015. aasta kokkuvõttes mõni protsent kasvu, kuid suurt tõusu sel aastal võrreldes 2014. aastaga ei kujune.”

Hondasid müüva ML Autoservice’i müügi- ja turundusjuht Egert East tõdes, et kui arvestada, et nad on iga kvartaliga tulemust parandanud, võib III kvartali tulemusega rahule jääda. “Tulemus oleks veelgi parem olnud, kui poleks olnud tagasilööke tarnetes, mistõttu kaotasime kliente konkurentidele, aga üldjoontes võib öelda, et liigume tõusvas joones.”

Kolmandas kvartalis on CR-V osakaal hakanud veidi vähenema ning tänu aasta lõpuni kestvale kampaaniale on suurenenud Civic 5D ja Civic Toureri osakaal. Samas algas oktoobrist ka uus talvekampaania.

“Aga ennekõike on meie ja klientide pilgud ja lootused pööratud uuele HR-V-le, mis jõudis turule oktoobri alguses,” tähendas East. Autot on pikalt oodatud – Easti sõnutsi on sellele esimese kahe nädalaga tehtud juba kümmekond tellimust. “See tähendab, et auto on ülihästi vastu võetud, HR-V suured plussid on uudne disain, modernsus, funktsionaalsus, ökonoomsus ja kõige selle juures on autol väga konkurentsivõimeline hind.”

Üsna kenasti on läinud ka alles kevadel Kuressaare Autoteeninduses oma esinduse avanud Opelil. Uhiuutest autodest kõneldes tuleb tõdeda, et III kvartali lõpuks on 2015. aasta Opeleid registrisse kantud üle kümne.

Esinduse juhataja Jürgen Tuulingu arvates on kuressaarlased Opeli hästi omaks võtnud. Ta märkis, et Opeliga on nende majal pikaaegsed suhted. “Rohkem kui 15 aastat tagasi sai Opeli müügi ja teenindusega alustatud, siis jäi mingiks perioodiks ainult remont ja hooldus ning nüüd, tänu kevadel valminud uuele salongile on meil võimalus uuesti ka Opelite müügiga tegeleda,” rääkis Tuuling.

Opel on tema sõnul end tõestanud kui kvaliteetne Saksa auto, mis on mõistliku hinna ja  pidamiskuludega. Populaarseimaks mudeliks on kujunenud Mokka. “Kõige rohkem köidab rahvast Mokka juures selle ruumikus, mugavus, säästlikud ja erksad turbomootorid ning sõiduautost kõrgem kliirens.”

Mokka müügile aitab kaasa madal baashind ja veel kestev kampaania, mille raames saab auto registreerimise ja Good­yeari talverehvidega kätte taskukohase kuumakse eest.


Lemmikud

Saarlaste lemmikautod III kvartalis, mille väljalaske­aasta on 2015.

1. Toyota 15 – Avensis (5), Corolla (3), Auris (2), RAV4 (3), Yaris (1), Land Cruiser 150 (1)

2. Honda 13 – C-RV (5), Civic (2), Civic Tourer (3), H-RV (1), Jazz (2)

3. Škoda 10 – Fabia (4), Octavia (6)

4. Hyundai 5 – I20 (2), I30 (1), I40 (1), IX35 (1)

5.–6.   Opel 4 – Mokka (2), Vivaro-B (1), Insignia Sports Tourer SW (1)
Subaru 4 – Forester (2), Legacy (2)

7.–8. Citroën 3 – Berlingo (2), Jumper (1)
Kia 3 – Cee’d (2),
Sportage (1)

9.–11. Mazda 2 – CX5 (1), 3 (1)
Nissan 2 – Juke (1), Micra (1)
Renault 2 – Kadjar (2)

Allikas: maanteeamet

 

 

Print Friendly, PDF & Email