Motopark ei pääsenud löögile

MTÜ Saaremaa Motopark esitas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) meetmesse Roomassaare moto- ja vabaajakeskuse rajamise projekti, kuid Saare maavalitsuse PKT komisjon ei võtnud seda menetlusse.

PKT komisjoni esimees Agne Peetersoo tegi ettepaneku motopargi projekti praegu mitte arutada ja soovitada esitada oma taotlus uuesti PKT tegevuskava uuendamisel, eeldatavalt pärast esimest taotlusvooru. “Vastasel korral lükkuks tegevuskava kooskõlastamine ja kinnitamine veelgi edasi,” põhjendas Peetersoo.

Komisjon leidis, et teadaolevalt võib projektile takistuseks saada vaidlus motopargi maa-ala üle, kuna detailplaneeringut pole veel algatatud ja pole teda, kuidas protsess lõppeb.

“Samuti ei oleks see õiglane võimalike teiste taotlejate suhtes, kuna uute taotluste esitamise võimalusest ei ole ettevõtjaid teavitatud. Õiglane on pärast esimest taotlusvooru PKT tegevuskava uuendada ja teavitada sellest avalikult,” leidis komisjon, kes otsustas, et kuni PKT tegevuskava kinnitamiseni komisjon uusi projekte ei aruta ja neid tegevuskavasse jooksvalt ei lisata.

Saaremaa PKT tegevuskava esitati siseministeeriumile kevadel, enamikus projektides on tehtud hiljem parandusi ja täiendusi vastavalt ministeeriumi olulistele tähelepanekutele. Saaremaale eraldatakse 7 miljonit eurot, millele konkureerib seitse projekti.

Neist suurim on Kuressaare südalinna arendamise kava, millele taotletakse 3,9 miljonit eurot. Projekt näeb ette arhitektide liidu korraldatava konkursi tulemuse alusel Kuressaare raekojaplatsi ja Lossi tänava renoveerimise, kergliiklusteede väljaehitamise, jalgrattaparklate ja istumiskohtade rajamise, turuplatsi arhitektuurse sidumise raekojaplatsiga ning kultuurikeskuse kvartali sidumise raekojaplatsiga.

Print Friendly, PDF & Email