Maanteeamet uuendab Kuressaare–Masa vahelise teelõigu (16)

12 KILOMEETRIT: Toomas Magus osutab Kuressaare–Kuivastu maanteele, kus tuleval aastal tulevad põhjalikud rekonstrueerimistööd.  RAUL VINNI

12 KILOMEETRIT: Toomas Magus osutab Kuressaare–Kuivastu maanteele, kus tuleval aastal tulevad põhjalikud rekonstrueerimistööd.
RAUL VINNI

Maanteeamet uuendab järgmisel aastal Kuressaare ja Masa vahelise teelõigu ning pikendab Kuivastu maantee äärset kergliiklusteed Lilbi teeristini.

Maanteeameti Lääne regiooni juhtivinsener Toomas Magus ütles, et Kuressaare–Masa 12,2 km pikkuse maanteelõigu tööd võib jagada erinevaks investeeringuks: Kuressaare ja Upa ristmiku vahelise maanteelõigu rekonstrueerimine, Upa ristmiku liiklusohutuse parandamine ja Upa ristmiku–Masa maanteelõigu taastusremont.

Kõige põhjalikum töö tuleb Kuressaare ja Upa vahelisel lõigul, kus maanteel on tekkinud kandevõime kaod, mistõttu tee alus vajab tugevdamist. Taastusremont Upa–Masa teelõigul näeb aga välja samasugune nagu tänavused teetööd väinatammil.

Maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Enn Raadik ütles, et kõiki järgmise aasta plaane on veel vara avada, kuid igal juhul tahab maantee-
amet 2016. aastal rekonstrueerida ka Leisi ja Triigi sadama vahelise maanteelõigu.

“See on objekt, millest oleme päris palju rääkinud, ning võin 90-protsendise tõenäosusega kinnitada, et see remont tuleb,” sõnas Raadik. Kuna Triigi sadamal seisavad ees laiendustööd ja sadama kasutamine muutub võib-olla intensiivsemaks, siis on Saarte Liinid teinud maanteeametile taotluse parandada juurdepääsu Triigi sadamale.

Kõigile neile, kes elavad kaasa Sõrve maantee rekonstrueerimistööde jätkumisele, maanteeametil 2016. aastaks head uudist ei ole. “Projekt on küll valmis, kuid tuleval aastal ei plaanita seal midagi teha,” ütles Enn Raadik, kelle sõnul jätkub Sõrve maantee uuenduskuur edaspidi kindlasti.

Eile koos istunud Saare maakonna liikluskomisjoni koosolek arutas aga liiklusohtlike paikade ohutumaks muutmist.

Kui järgmisel aastal ehitatakse Saaremaal ohutumaks Kuressaare–Kuivastu maantee Upa ristmik ja Lümanda asulasisene ristmik, siis 2017. aasta töödest on praegu paigas Leisi alevivahe korrastamine. Kuressaare maantee Leisis saab alates õigeusu kirikust kuni Rannamaatee ristmikuni uue teekatte ning tee vasakusse äärde rajatakse kergliiklustee ja paigaldatakse valgustus. Samal ajal ehitab Leisi vald vallamaja juurest koolimaja juurde kergliiklustee.

Saare maakonna liikluskomisjoni esimees Karl Tiitson ütles, et komisjoni liikmetel on 2017. aasta tööde tarvis lisaks Leisi aleviku teetöödele valiku tegemiseks välja pakutud järgmiste liiklusohtlike paikade projekteerimistööd: Mereranna tee ja Pihtla tee ristmik, Nõmmküla ristmik, Pärsama küla ristmik, Sikassaare tee uuendamine ja kergliiklustee ehitamine ning Ratla ja Tagaranna bussipeatuse valgustus.

Print Friendly, PDF & Email