“Kes tegi maailma” annab vastused laste küsimustele

Saarlastest moslemi Kätlin Hommik-Mrabte ja kristlase Pille Toompuu ühistööna valminud lasteraamat püüab vastata küsimustele maailma tekkimise ja jumala kohta.

127-leheküljeline raamat “Kes tegi maailma?” on Hommik-Mrabte sõnul mõeldud ainujumalasse uskuvate – kristlaste, moslemite ja juutide – perede vanematele abimaterjaliks, kui laps hakkab Jumala vastu huvi tundma ja küsimusi esitama.

“Seda teemat on vanematel vahel raske selgitada, kui laps küsib,” tõdes Hommik-Mrabte, lisades, et kõnealune lasteraamat on selleks mõeldud pisike ja lihtne abivahend.

Sellise raamatu idee andis Hommik-Mrabtele tema oma lapsepõlv, kuna ta ei saanud lapsena täiskasvanutelt vastuseid küsimustele, kes on maailma teinud ja miks.

Raamat püüab lihtsalt ja väga üldiselt vastata niisugustele Jumalat puudutavatele küsimustele, nagu: “Kes mind tegi?”; “Milline on Jumal?”; “Kas Jumal teab tõesti kõike?”; “Mida Jumal meile annab?”; “Miks Jumal laseb juhtuda pahadel asjadel?” jne.

Hommik-Mrabte rõhutas, et raamat on mõeldud eeskätt Eesti moslemite ja kristlaste peredele kasutamiseks, mitte laiema propaganda tegemiseks.

Raamatu koostamisel on silmas peetud, et see oleks võimalikult üldine käsitlus Jumalast, ei kuulutaks ühtegi usku, ei võrdleks eri arusaamu ega annaks neile hinnanguid. Raamatus leiduvad vastused oleksid aga baas, millest vajadusel lähtuda.

127-leheküljeline raamat on valminud Eesti moslemite ja kristlaste koostööna. Raamatu 50 illustratsiooni autorid on 2–17-aastased lapsed. Kõigil neil on vähemalt üks vanemaist eestlane.

“Kes tegi maailma?” sisuline toimetaja, kristlane Pille Toompuu on samuti saarlane.

MTÜ Kultuurikeskus Iqra välja antud raamat on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes.

Print Friendly, PDF & Email