Salmekad jõudsid Pärnus esikolmikusse (1)

SALME KUUENDIKUD: Pärnust kolmanda kohaga naasnud Henrik Veskinõmm, Tiina Tilts, Liisi Kilgas, Angela Aavik ja Mihkel Tõnisots ei varjanud oma rõõmu. Salme kool

Laupäeval toimus Pärnus Kuninga tänava põhikoolis 21. korda 6. klasside vabariiklik õpioskuste võistlus, mida korraldas Tallinna ülikool. Pärnus Saaremaad esindanud Salme põhikooli viieliikmeline võistkond jäi koos Miina Härma gümnaasiumi 6. klassiga jagama 3.–4. kohta.

Võistkonda juhendanud õpetaja Liivi Kiil selgitas, et Pärnusse pääsemiseks tuli kõigepealt võita maakondlik võistlus. Pärnu võistlusel osales 17 võistkonda. Salme oli osalejatest õpilaste arvult väikseim kool.

“Enamasti olid oma võistkonnaga väljas suured gümnaasiumid. Miina Härma kooliga kolmandat kohta jagada on suur pluss,” leidis Liivi Kiil.

Esikoht läks Võru Kreutzwaldi gümnaasiumile ja teine Saue gümnaasiumile. Punktide vahed olid mitte täis-, vaid veerandpunktides, märkis Kiil.

Võistlejatel tuli läbida neli tuba. Igas toas oli ülesannete lahendamiseks aega pool tundi. Rohelises toas olid loodusained, sinises eesti keel ja kirjandus, kirju tuba ehk varia sisaldas kõiki teemasid ning ruuduline oli matemaatika- ja loogikatuba. Igas toas tuli lahendada viis ülesannet.

Hättajäänuid võis võistkonnasiseselt aidata. Abivahenditena sai kasutada teatmeteoseid ja tahvelarvuteid.

Print Friendly, PDF & Email