Lääne-Saare volikogu otsustas hotelli osta (22)

Kümne poolthäälega otsustas Lääne-Saare vallavolikogu eile õhtupoolikul, et vallavalitsus võib Kuressaare Sanatooriumilt vallale hooldekoduks osta Kuressaares asuva Saaremaa Valsi hoone.

Otsuse vastu oli viis ja erapooletuks jäi üks vallavolinik. Sanatooriumihoone remondiks ja hooldekoduks kohandamiseks ning Kärla rahvamaja ehituse tarbeks kuni 1,27 miljoni euro laenamise poolt oli 14 volinikku, kaks vastu. Vald ostab Saaremaa Valsi 950 000 euro eest.

Eile erakorraliselt kogunenud Lääne-Saare vallavolikogu istungil põhjendas arengu- ja  eelarvekomisjoni esimees Mart Maastik, miks vald ei peaks hooldekoduks Saaremaa Valssi ostma, vallavanem Andres Tinno aga seda, miks see õige otsus oleks.

Eelmisel nädalal oma vastuseisust teada andnud Mart Maastik rääkis volinikele, et vallale niivõrd olulist otsust ei saa ilma täpsete alusandmeteta ja analüüsita teha.

Maastiku väitel ei ole Kuressaare Sanatooriumile kuuluv hotellihoone 950 000 eurot väärt, pealegi kulub tema väitel hoone kohandamise peale veel umbes 2 miljonit eurot.

Mart Maastik pani ette mõlemad punktid, nii ostu üle otsustamine kui laenu võtmine, päevakorrast maha hääletada.

11 volinikku olid siiski seda meelt, et asja üle tuleb otsus vastu võtta ja mitte rohkem aega kulutada.

Print Friendly, PDF & Email