Saarlased palgatõusu eriti oodata ei julge (3)

RAHULOLEV TÖÖTAJA: Chameleoni kohvik-lounge’i klienditeenindaja Anni Kull tunneb end piisavalt motiveerituna, kuid palgatõusust ei ütleks ära temagi. IRINA MÄGI

RAHULOLEV TÖÖTAJA: Chameleoni kohvik-lounge’i klienditeenindaja Anni Kull tunneb end piisavalt motiveerituna, kuid palgatõusust ei ütleks ära temagi.
IRINA MÄGI

Eesti ettevõtete ootusi tööturu lähituleviku osas kajastavast CV Keskuse värskest tööturu uuringust selgub, et 33% ettevõtetest kavatseb lähikuudel palkasid tõsta.

 

CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt nentis, et lisaks tööotsijate palgasoovi kasvule avaldab Eesti tööandjatele survet naaberriikide ja konkureerivate tööpakkujate võimekus kvalifitseeritud tööjõud suurema palganumbriga endale meelitada. 12% tööandjatest näebki plaanitava palgatõusu taga konkurentide survet.

30,3% tööandjatest kavatseb lähikuudel investeerida töökeskkonna parandamisse või personali arendamisse. Seega näitab uuring, et tööandjad on valmistumas konkurentsieeliste suurendamiseks.

Suurima tõenäosusega on palgatõusu oodata transpordi-logistika, infotehnoloogia, mehaanika-tehnika, koolituse ja turismi valdkonnas, kus palgatõusu plaanib enam kui 45% küsitletud tööandjaist.

Saarlaste arvamusi palgatõusu teemadel loe lähemalt tänasest Saarte Häälest!

Print Friendly, PDF & Email