Jaan Tätte laulab Orissaare kontrabassi toetuseks

Novembri algul toimub Orissaare kultuurimajas kontsert, mille tulu läheb Orissaare muusikakoolile uue kontrabassi ostmiseks. Lisaks on kohapeal annetuskast, kuhu kogunev summa läheb samuti  kontrabassi soetamiseks.

Muusikakooli direktori Martti Nõu sõnul on kontserdi pealkiri “Kontsert ümber kontrabassi” ja see toimub 5. novembril kell 19. “Laval on keskel ehk aukohal kontrabass ja kontrabassi ümber vahetuvad erinevad solistid ja ansamblid,” kirjeldas Nõu kontserdi kontseptsiooni. “Erikülalisena astub kontserdil üles Jaan Tätte, kellelt on kontserdi teine pool ja kes on ka selle kontrabassi projekti patroon.”

Üle-eestilise projekti “Igale lapsele oma pill” raames sai Orissaare muusikakool kontrabassi ostmiseks toetust 900 eurot. Kogu projekti maksumus on aga 2525 eurot. Projekti tingimused on sellised, et osta tuleb uus pill ja ainult see pill, mille peale on pakkumised võetud. Nõnda ei saa muusikakool Nõu sõnul ühtegi neile odavamalt pakutud pilli vastu võtta.

Kui saadud toetus, muusikakooli planeeritud omafinantseering ja juba tehtud annetused kokku arvutada, siis on kontrabassi osturahast endiselt puudu 940 eurot. “Selle raha me loodamegi kokku saada piletitulust ja täiendavatest annetustest,” selgitas muusikakooli direktor. Kui raha laekub rohkem, siis on muusikakoolil Martti Nõu sõnutsi vaja veel teisigi pille soetada.

Kontsert tuleb aga Nõu kinnitusel väga mitmekesine ja huvitav, sest mängitakse erinevates stiilides muusikat ja esinevad erinevad koosseisud.

“Jaan Tätte on rahva poolt väga armastatud esineja ja kuna ta viimasel ajal väga tihti lauljana üles ei astu, siis on see haruldane võimalus tema esinemist nautima tulla,” sõnas Nõu. “Seega on kõik oodatud kontserdile!”

Print Friendly, PDF & Email