Õpetajate päev päikselises Kärla koolis

VÕIMUVAHETUS: Vasakul Kärla põhikooli direktor Jaan Lember ja paremal 9. klassi õpilane Sander Õispuu.  LAIDI LINDAU

VÕIMUVAHETUS: Vasakul Kärla põhikooli direktor Jaan Lember ja paremal 9. klassi õpilane Sander Õispuu.
LAIDI LINDAU

Ajaratta ring sai taas kord täis ja peatus oli 5. oktoobril, õpetajatepäeval. Kärla päikselise kooli pere tähistas seda nii õpetajate kui ka õpilaste poolt oodatud päeva traditsioonilise võimuvahetusega. Koolipapa Jaan Lember andis selleks päevaks võimu üle 9. klassi õpilastele, kes said end näidata täiskasvanu rollis. Päris õpetajad saadeti Lümanda Lubjaparki seenele.

Üheksandikud usaldasid koolipapaameti Sander Õispuule. Uue juhi käe all kujunes koolipäev suurepäraseks kõikidele osapooltele. Õpetajad said kinnitust, et kui anda õpilastele võimalus avada end uuest küljest, võib sellest välja kooruda midagi imelist, suurt ja sooja.

Siinkohal toome ära koolipapa Sander Õispuu kõne kooliperele:

“Austatud õpetajad, koolipere!

Mul tuli pika mõtlemise peale hea idee, millest täna tasub rääkida. Tahan teile jutustada seitsmest maailmaimest. Teie mõte läks kindlasti kohe Cheopsi püramiidile ja Zeusi kujule ja kõigile neile ehitistele, mis on määratletud kui maailmaimed. Ja teil on õigus, need kõik on inimeste imeline kätetöö. Mina tahan aga rääkida hoopis teistest imedest. Sellest, et inimene võib näha, kuulda, tunda. Võib rääkida, mõelda ja rõõmustada. Ning kõige olulisem võime, mis inimesele antud, on võime armastada. Nendest imedest tahan ma rääkida, mõeldes õpetajale.

Õpetaja näeb seda, mida õpilane ei märka. Näiteks seda, kui laps on vahel kurb ja seda, kui rõõm purskab välja ja tahaks kõiki kallistada. Siis tuleb õpetaja ja kallistabki ja siis süda rõõmustab.

Õpetaja kuuleb ka neid lapsi, kes ei räägi valju häälega ja vahel on täitsa tasa. Siis tuleb õpetaja lähemale ja kuulab südamega, mida laps talle tasakesi sosistab.

Õpetaja tunneb, kui lapsel on mure. Õpetaja tunneb seda sellepärast, et tal on süda õiges kohas.

Õpetaja räägib selliseid asju, mida lapsed veel ei tea. Õpetaja teab rääkida ka selliseid asju, mis lähevad südamesse, ja siis on hea olla.

Õpetaja õpetab mõtlema. Mõtelda on mõnus, sest mõtlemisega saab südant rõõmustada, eriti kui mõtled südamlikke mõtteid.

Õpetaja rõõmustab, kui lapsel läheb hästi. Õpetaja tunneb rõõmu ka sellest, kui päike paistab ja vihma sajab, sest siis on taevas vikerkaar ja süda rõõmustab.

Õpetaja armastab oma tööd kogu südamest. See paneb ta põsed õhetama ja suu naeratama. Õpetaja süda on armastusest tulvil ja see soojendab kogu koolimaja.

Mõtelge, kui mõnus on õppida koolimajas, mis on armastusest soojaks köetud.

Rääkisin teile praegu KÕIGE olulisematest maailmaimedest, mis on nägemine, kuulamine, tunnetamine, kõnelemine, mõtlemine, rõõmustamine ja armastamine. Ja veidi argipäevasem maailmaime meie valla jaoks on see, et meil on nüüd MEREPIIR! Täna pühitsesime oma kooli õpetajad oma valla mereveega Lääne-Saare valla õpetajateks!

Ja lõpetuseks pöördun ma meie õpilaste poole – sa ei pea olema iga päev kõigist parem, aga sa võid olla iga päev natuke parem, kui olid eile!

Soovime kõigile õpetajatele rõõmsat päeva jätku ja mõnusat koolinädalat!”

Kaisi Õispuu, Laidi Lindau, Meedia- ja fotograafiaringi juhendajad

 

Print Friendly, PDF & Email