Maavanem tunnustab haridustöötajaid ja õppijaid (11)

VIIENDIKE KLASSIJUHATAJAD: Nii Kadi Tänav Tänak (vasakul) kui Tatjana Truuväärt-Grubeljas on sel aastal viienda klassi juhatajad.              RAUL VINNI

VIIENDIKE KLASSIJUHATAJAD: Nii Kadi Tänav Tänak (vasakul) kui Tatjana Truuväärt-Grubeljas on sel aastal viienda klassi juhatajad.
RAUL VINNI

Homme tunnustab Saare maavanem Kaido Kaasik maavalitsuse tänukirjaga Saare maakonna 2015. aasta paremaid haridustöötajaid ja tublimaid tegijaid täiskasvanute õppimise ja koolituse vallas.

Aasta lasteaiaõpetaja tiitli pälvib Kuressaare Pargi lasteaia vanemõpetaja Kai Jürlau, aasta klassijuhataja on Kuressaare Vanalinna kooli klassiõpetaja Kadi Tänav Tänak ning aasta klassiõpetaja Valjala põhikooli algklassiõpetaja Ulvi Peeters. Aasta gümnaasiumiõpetajaks tunnistatakse Kuressaare gümnaasiumi käsitööõpetaja Raili Kaubi ja aasta põhikooliõpetajaks Kuressaare Vanalinna kooli vene keele õpetaja Tatjana Truuväärt-Grubeljas. Aasta kutseõppeasutuse õpetaja on Kuressaare ametikooli majutus- ja iluteeninduse õppesuuna kutseõpetaja Halliki Väli.

Salme põhikooli direktor Marika Pütsep saab homme aasta õppeasutuse juhi aunimetuse ja Kärla põhikooli haridustehnoloogile Margit Lindaule läheb aasta suunaja tiitel.

Tunnustus “Aasta tegu hariduses” kuulub Orissaare gümnaasiumi saksa keele ja koduloo õpetajale Ene Köötsile ning aasta hariduse sõber on Kuressaare gümnaasiumi hoolekogu esimees ja ettevõtja Terje Nepper.

Aasta õppija on päästeameti Lääne päästekeskuse ennetustöö juhtivspetsialist Kätlin Poopuu ja aasta koolitaja Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži teenindus-erialade lektor ja OÜ Õunpuu Koolitused omanik Maret Õunpuu.

Tunnustuse “Aasta õpitegu” saab TÜ väärikate ülikool Saaremaal. Tiitli võtab vastu Ülikoolide Keskus Saaremaal tegevjuht Maie Meius.

Oktoobri alguses Tartus Vanemuise kontserdisaalis toimunud Aasta õpetaja galal osalenud Kuressaare Vanalinna kooli klassiõpetaja Kadi Tänav Tänak ja vene keele õpetaja Tatjana Truuväärt-Grubeljas leidsid, et kõik õpetajad teevad oma tööd hästi. “See on õnnemäng. Ühel aastal tunnustatakse ühte ja teisel aastal teist õpetajat,” sõnas Truuväärt-Grubeljas. Kadi Tänav Tänak arvas, et kõik sõltub lastest, õpetaja üksinda ei tee midagi ära.

Nii Tänav Tänak kui ka Truuväärt-Grubeljas on sel aastal viienda klassi juhatajad. Ainult selle vahega, et Kadi alustab järgmisel kevadel 1. klassiga, Tatjana läheb aga koos oma õpilastega 9. klassini välja. Põhikooli osas pidas Tatjana võimalike lahkhelide põhjuseks seda, et õpilased peavad ennast juba täiskasvanuks, kuigi tegelikult on nad alles lapsed. Kadi lisas, et kuigi pealtnäha on poisid agressiivsemad, lahendavad tüdrukud tülisid salakavalamalt.

Mõlemad õpetajad kinnitasid, et nende koolis on hea õpetada, sest lapsed on toredad. Probleemid lahendatakse jooksvalt.

Print Friendly, PDF & Email