Ida-Saaremaa rahvas saab eterniidijäätmed tasuta ära anda (15)

Ida-Saaremaa korrastatud jäätmeveopiirkonna uus jäätmekava näeb järgmisest aastast ette elanikele eterniidijäätmete tasuta äraandmise võimaluse ja uue jäätmejaama rajamise Leisi.

“Vaadates, kui palju on vanu eterniitkatuseid, mis vajavad väljavahetamist, siis on vajadus selle järele olemas,” ütles Maasi Jäätmehoolduse OÜ tegevjuht Tambet Tamm. Eterniiti tasuta vastu võtta on soovitanud ka keskkonnaministeerium, kuna vastasel juhul kipub vana katusematerjal sattuma metsa alla.

Tambet Tamme sõnul on Maasi Jäätmehoolduse OÜ esitanud KIK-ile rahastamiseks projekti, mis kataks eterniidi tasuta vastuvõtmise kulud järgmise aasta jooksul. Kokku võtab Maasi jäätmejaam vastu 70 tonni eramajapidamiste eterniidijäätmeid. “Kas nii palju ka nõudlust on, seda on vara öelda,” sõnas jäätmespetsialist.

Elanik, kes plaanib oma vana eterniidi Maasi jäätmejaama tasuta ära anda, peab Tamme sõnul äraantava koguse kohaliku omavalitsusega eelnevalt kooskõlastama. Kooskõlastus on vajalik, et vältida ettevõtete ehitusprahi sokutamist eraisiku eterniidi pähe.

Esimestena Saare maakonnas võimaldasid sel kevadel eterniiti tasuta ära anda Kuressaare linn ja Pihtla vald, kes plaanivad vastuvõtuga jätkata ka sügisel.

Taas on päevakorda tõusnud ka mõni aasta tagasi rahapuudusel rajamata jäänud Leisi jäätmejaama ehitus, mille järele on Tambet Tamme sõnul ilmne vajadus. “Leisi vallast jõuab Maasi jäätmejaama jäätmeid äärmiselt vähe, järelikult jääb Maasi kaugeks,” selgitas Tamm, kelle hinnangul viiakse jäätmeid pigem Kudjapele, sest Leisi rahval on rohkem asja Kuressaarde kui Orissaarde.

Print Friendly, PDF & Email