Upa ja Lümanda ristmikku ootab ümberehitus (2)

Maanteeamet valis välja kõige ohtlikumad paigad Eesti teedel, mis peaks järgmisel aastal ohutumaks muutma. Saare maakonnas plaanitakse ümber ehitada Kuressaare–Kuivastu maantee Upa ristmik ja Lümanda asulasisene ristmik, kirjutas Postimees.

Saare maakonna liikluskomisjoni aseesimees, maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Enn Raadik ütles, et mõlemad ristmikud on Saare maakonna oma eelistus. Kuna 2016. aasta eelarvet pole veel kinnitatud, siis midagi lõplikult paigas veel pole. “Mina arvan, et jääb nii, aga oma mütsi ma selle nimel ära süüa ei lubaks,” sõnas Raadik.

Tema sõnul on maantee-ametil Kuivastu maanteega suuremad plaanid kui ainult Upa ristmiku ümberehitus. “Tahame teed renoveerida Kuressaare ringteest alates kuni Upa ristmikuni ja natuke veel Virtsu poole ka,” rääkis Enn Raadik.

Algselt oli Kuressaare ja Upa vahelise maanteelõigu rekonstrueerimine plaanis aastal 2017 või 2018, aga maanteeamet ei pea mõistlikuks ühes kohas kahel aastal järjest remondi tõttu liiklust takistada. Samas pole veel lõplikult selge, kas maanteelõigu rekonstrueerimiseks õnnestub järgmisel aastal raha saada.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna peaspetsialist Reigo Ude ütles ajalehele Postimees, et remonditavate teelõikude valik tehakse liiklusõnnetuste statistika põhjal: vaadatakse viimase viie aasta jooksul juhtunud vigastatute ja hukkunutega liiklusõnnetusi. Samuti vaadatakse liiklussagedust ja teede paigutust – et kuigi õnnetusi pole veel juhtunud, võib seal olla ohtlik.

Kõige ohtlikumad paigad on Ude sõnul riigimaanteed suurte linnade lähistel. Eriti Harjumaal ja Tartus. Paljud paigad on seotud jalakäijatega.

Ehkki riik on liiklusohtlikke lõike likvideerinud juba kümme aastat, ei saa Ude sõnul öelda, et liiklusõnnetuste arv eriti vähenenud oleks. Sel aastal on Eesti teedel üheksa kuu jooksul hukkunud poolsada inimest. Möödunud aastal hukkus sama aja jooksul 56 ja aasta enne seda 47 inimest.

Print Friendly, PDF & Email