Ando Õitspuu ja Mairo Mändla purustasid tunnijooksu rekordi

Kuressaare linnastaadionil toimunud JK Sarma seeriajooksu tunnijooksus ületasid Ando Õitspuu ja Mairo Mändla ligi 200 meetriga Tarmo Mändla seni kehtinud maakonna rekordi 17 454 meetrit.

Ando Õitspuu jooksis uueks rekordiks 17 638 meetrit, Mairo Mändla jäi võitjast maha vaid 4 meetriga. Ühtlasi kerkisid mehed Eesti tänavuse hooaja edetabeli liidriteks.

Ando Õitspuu ei soovinud seda tulemust liialt üle tähtsustada, kuna tegemist on siiski harva joostava distantsiga. “Huvitav on see, et jooksin oma esimese tunnijooksu täpselt kümme aastat tagasi, siis, kui Tarmo püstitas siiani kehtinud maakonna rekordi,” rääkis Õits­puu.

Ando Õitspuu sõnul oli palju kasu Mairo Mändla pakutud konkurentsist, sest staadionil on ühtlast tempot üksinda väga raske hoida. “Kujutage ise ette, kui peate järjest üle 40 staadioniringi jooksma,” märkis ta. “Koos Mairoga joosta oli tunduvalt lihtsam, kuigi arvan, et oleksin üksinda suutnud ka sarnase tulemuse välja joosta. Vedasime esimesed kolmveerand tundi vaheldumisi ja viimased 15 minutit jooksin üksinda.”

Mairo Mändla tunnistas, et pettunud ta teiseks jäämises ei ole. “Pigem olen väga rahul, et suutsin sellisele tempole lõpuni vastu pidada ja hea enesetunne säilis finišini,” lausus
ta.

“Võit oleks muidugi magusam olnud, kuid arenemisruumi tuleb ka jätta.  Ando pole ka papist poiss ja ega ta mind ikka nii naljalt oma kõrvale poleks lõpuminutitel lasknud.”

Print Friendly, PDF & Email