Ralli staarid startisid Hõbenoolega (1)

PIIRAMISRÕNGAS: Ott Tänak on kahtlemata saarlaste lemmik. RAUL VINNI

PIIRAMISRÕNGAS: Ott Tänak on kahtlemata saarlaste lemmik.
RAUL VINNI

Ilmselgelt ei ole selleaastase Saaremaal ralli magnetiks esikohta jahtivad sõitjad, vaid hoopis tagasihoidlikuma autoga sõitev Ott Tänak koos Raigo Mõlderiga.

 

Kui Tänak ja Mõlder eile Toyota Starletiga ralli avamiseks Kuressaare keskväljakule veeresid, oli kohe näha, kes on ralli staar. Mehed ise teavad, et kõrgete kohtade nimel nad ei sõida, ning Tänak nimetas Saaremaa rallit “lõbusaks ajasisustamiseks”.

Hiljuti Korsika MM-rallil oma sõnul hooaja viletsaima ralli teinud Ott Tänak loodab kodurallil osalemisega ka pea suurte rallide muredest puhtamaks tuulutada.

“Leidsin ettekäände, et Saaremaale tulla, vahepeal tahaks ju kodusaarel ka käia,” ütles Ott Tänak Kadi raadio saates “Keskpäev”. “Viimase aja kalender on tihe olnud, koju tulemiseks on aeg suht piiratud olnud. Kui saab seda aega nii lõbusal viisil sisustada, siis miks mitte.”

Samas ei tule Tänak kindlasti kodurallile mütsiga lööma. Hõbenooleks kutsutava tagaveolise Toyotaga saab tema arvates otseste konkurentidega korraliku võidusõidu teha.

“Eks me ürita ikka rallit sõita. Kiireid autosid on palju, bemmide rida on pikk, saab ikka tõsine võidusõit olema,” arvas Kärla kandi mees. Tänak on osalenud Saaremaa rallidel juba 2004. aastast, vaid paar korda on vahele jäänud. Võidukarika viis ta koju aastail 2008 ja 2011.

Ott Tänak pole ainus, kes tuleb seekord starti veidi teistsuguse autoga. Tagaveolise BMW-ga on stardis eelmise aasta võitja, samuti saarlane Timmu Kõrge. Seekord koos kaardilugeja Kaido Kaubiga.

Pärast BMW testimist ütles Kõrge Läti portaalile Go4Speed.lv, et BMW kiirus tekitas mõnel lõigul hirmu, kuid kokkuvõttes pakkus tagaveolise autoga sõitmine lõbu.

Kahel päeval sõidetakse Saaremaa rallil kümme kiiruskatset. Võitja peaks kesklinnas poodiumile tõusma täna kell 18.30.


NB!

  • Laupäeval on Saaremaa ralli tõttu liiklusele suletud kell 7.15–12 Lõmala–Kaugatoma maantee esimesed 11 kilomeetrit, kell 7.45–12.45 Koimla–Riksu maantee esimesed üheksa kilomeetrit ja Kotlandi–Koki maantee Kotlandis.
  • Kell 11–15.30 on liiklus suletud Mustjala–Kihelkonna–Tehumardi maanteel Lümandas, kell 14.30–18 Järise–Asuka maantee esimesel kolmel kilomeetril, kell 14.30–18.45 Orissaare–Leisi–Mustjala maantee Pahapillis ning Pahapilli–Panga maantee Pahapillis, samuti kell 8.30–16.15 Tagamõisa–Undva maantee.
Print Friendly, PDF & Email