Chrislin Sepa unistus Saaremaa rallist sai teoks (2)

TUGEV SELJATAGUNE: Chrislin Sepp võib rahul olla – kaardilugejaks on tal autoralli vanameister, ise roolikeerajana kaks Saaremaa ralli võitu noppinud Margus Murakas. TAMBET ALLIK

TUGEV SELJATAGUNE: Chrislin Sepp võib rahul olla – kaardilugejaks on tal autoralli vanameister, ise roolikeerajana kaks Saaremaa ralli võitu noppinud Margus Murakas.
TAMBET ALLIK

Võistlejana tänavu esmakordselt Saaremaa rallil osaleva vaid 16-aastase Chrislin Sepa üks suur unistus täitus, ent uus on juba “soolas” – Chrislin tahaks kunagi jõuda WRC-sarja võistlustele.

Oma vastustes mõneti tagasihoidlik heledapäine naerusuu Chrislin Sepp tõdeb, et ei tea päris täpselt isegi, kuidas ta enda jaoks autoralli võlud avastas.

Ta märgib, et vanemad tahtsid teda suviti ikka Saaremaal hoida, kuna suvekodu asub Sepa perekonnal just siin. “Vanemad ostsid auto ja hakkasin käima põllurallidel ehk siis kõiges on süüdi Torni Eldur Upalt oma põllurallidega,” arvab Chrislin.

Ralliauto on piisavalt nobe

Autorooli sattus Chrislin esmakordselt oma sõnul ammu aega tagasi. Isa Hindreku süles istudes oli Chrislin juba päris väiksena rooli taga ning nii palju, kui ta mäletab, on see talle alati väga meeldinud.

Päris ametlikult läks asi Chrislin Sepa jaoks käima 2012. aasta juunis, kui tal algas järjekordne suvevaheaeg. Ees ootas põlluralli. Rahvasprinditidel on ta oma sõnutsi palju osalenud.

Praegu sõidab Chrislin kenakese Honda Type-R-iga ja on selle “pilliga” üsna rahul. “Auto on piisavalt nobe sellises klassis, kus peab olema originaalis, seega pole ta just kõige võimsam,” tunnistab ta. Mitsubishi Evod on tema hinnangul kindlasti võimsamad, kui ta enda Type-R.

“Ise tahaksin küll kindlasti proovida võimsama 4-veolisega, aga vanemad hoiavad tagasi,” tõdeb Chrislin. Mõistliku noore neiuna leiab ta, et tähtis on ikkagi sõiduoskused veel paremaks saada. Küll siis saab vaadata, mis tulevik toob.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saaret Hääles

Print Friendly, PDF & Email