Aasta õppija 2015 Kätlin Poopuu on Eesti rahva lemmik

Saaremaa aasta õppija Kätlin Poopuu valiti veebihääletusel rahva lemmikuks.

Päästeameti Lääne päästekeskuse ennetustöö juhtivspetsialist Kätlin Poopuu on lõpetanud Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö erialal ja tal on ka magistrikraad hariduskorralduses. Õppimist jätkab Poopuu ka praegu Tartu ülikooli haridusteaduste instituudis pedagoogika kursusel.

Saarte Häälele ütles Kätlin Poopuu, et ta oli heas mõttes üllatunud. “Olen aga korduvalt öelnud, et ma ei võta kogu seda au omale,” lisas Poopuu ja tõi välja, et teda on õpingutes aidanud pere, kolleegid ning ka sõbrad ja tuttavad. “Mu oma silmis väärivad need inimesed väga suurt tunnustust, kes võtavad ühel hetkel vanemas eas otsuse vastu ja muudavad kardinaalselt oma elu ja lähevad uut ametit õppima. Ma olen noor, ma jõuan veel,” rääkis ta.

Hääletada sai 1. oktoobrini 16 kandidaadi vahel ja tulemused avalikustati eile, kui rahvusooperis Estonia avati XVIII täiskasvanud õppija nädal. TÕN-i avaüritusel tunnustati haridus- ja teadusministri tänukirjaga aasta õppijaid, koolitajaid, koolitussõbralikke organisatsioone ja omavalitsusi ning õpitegusid. Aasta õppija 2015 tiitli pälvis Tallinna aasta õppija Ivan Boitšuk.

Aasta õpitegu 2015 on aga Tartu ülikooli väärikate ülikool. Projekt sai alguse 2010. aasta kevadsemestril Tartu ülikooli Pärnu kolledžis ja nüüd toimub õppetöö juba mitmes Eesti linnas, sealhulgas Kuressaares.

9.–16. oktoobrini kestvat täiskasvanud õppija nädalat koordineerib Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon Andras koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga. TÕN-i raames toimub mitmesuguseid üritusi ka Saaremaal. Saare maakonna TÕN-i tunnustusüritus on aga 15. oktoobril maavalitsuses.

Tänavuse TÕN-i teema “Õige aeg on õppida” tuletab meelde, et õige aeg õppimiseks on just nüüd ja praegu.

 

Print Friendly, PDF & Email