Uus ilusalong pakub tööd juuksuritele (1)

TULEVASED KOLLEEGID: Juuksureid ootavad oma kollektiivi Tiina Tihik-Porss ja Liina Aru.  TAMBET ALLIK

TULEVASED KOLLEEGID: Juuksureid ootavad oma kollektiivi Tiina Tihik-Porss ja Liina Aru.
TAMBET ALLIK

Selle aasta algul Kuressaare kesklinnas Rootsi tänava ääres avatud ilusalong Royal otsib oma kollektiivi kaht professionaalset juuksurit.

 

Ilusalongi juhataja-klienditeenindaja Tiina Tihik-Porss ütles Saarte Häälele, et juuksuritelt oodatakse positiivset ellusuhtumist, head tuju, empaatiavõimet ja valmisolekut meeskonnatööks. Muidugi on oluline ka professionaalsus ja vastava kutsehariduse olemasolu keskhariduse baasil. “Me ei ole esmaseks seadnud varasemat töökogemust – et kui inimesel see kogemus puudub, siis ta üldse siia oodatud ei ole,” julgustas Tihik-Porss ka nooremaid juuksureid kandideerima. “Tähtis on, et inimene naudiks seda, mida ta teeb, ja oleks professionaalne,” lisas Tihik-Porss. Kasuks tuleb, kui juuksur oskab lõigata juukseid nii meestel kui ka naistel.

Nii nagu juuksuriameti puhul kombeks on saanud, pakutakse ka Royalis töökohta kohatasu alusel. See tähendab, et ilusalongis tööd alustav juuksur peaks olema kas füüsilisest isikust ettevõtja või tal peab olema registreeritud osaühing. “Nii on kuidagi kujunenud, et juuksur ise on ühtlasi ka ettevõtja,” sõnas ilusalongi juhataja.

Tööaeg on Tihik-Porsi sõnul küllaltki paindlik. Avatud on salong küll kella kümnest kuueni, kuid juuksurilt ei eeldata, et ta iga päev hommikust õhtuni kohal peab olema. Juhataja märkis, et tööaja määravad tihtipeale ära kokkulepped klientidega. “Oma kogemusest võin öelda, et oleme avatud olnud kauemgi, vastavalt klientide soovidele,” sõnas Tihik-Porss. Kuna otsitakse aga kahte juuksurit, siis oleks hea, kui vähemalt üks neist oleks tööpäevadel alati saadaval. “Millal keegi olemas on, saab eelnevalt kokku leppida,” lisas juhataja.

Täismahus lugu ilmus ajalehes Saarte Hääl

Print Friendly, PDF & Email