LUGEJA KIRI: Meie igapäevasest leivast

Leivalõhna laps ju teab,
leib see maitseb imehea.
Leib toob kasvu lapsel juurde,
leib on kasulik ka suurtel!
/Tiina Matt/

 Leiva kasulikkuses ei kahtle küll ükski laps ega täiskasvanu. Leib toidulaual on nii harjumuspärane, et tema olemasolu enam ei märkagi. Kummaline puudustunne valdab sööjat aga siis, kui leiba laual ei ole.

Kuressaare Rohu lasteaia lasteperele ei ole vaja selgitada leiva söömise vajalikkust, sest lastele lihtsalt maitseb leib. Tavaks on, et igapäevasele toidulauale tellitakse erinevaid leibu erinevatelt tootjatelt. Seeläbi saavad lapsed aimu, kui palju erinevaid leivasorte on olemas ning et leib ei maitse ega näe välja sugugi ühtemoodi. Vähem on lapsed harjunud sööma sepikut, kuid harjutamine teeb meistriks ja juba süüakse ka seda meelsasti.

Tavaks on, et leivanädalal külastab lasteaeda ikka mõni tegus leivameister. Külalisi on olnud Saare Leivast ja Karja Pagariärist. Tänavu üllatas lapsi oma küpsetistega sõbralik ja rõõmsameelne Mai Suurpere koos noore abilise Meriliga, kes tegutseb nüüd Mamsli pirukapoes. Degusteerimiseks kaasas ahjusooja sepikut ja muidugi leiba.

Mõnusa jutu saatel leib ja sepik aina kahanesid, lastele maitsesid need hästi. Lapsed said teada, et igal pool maailmas ei söödagi musta leiba.

Lastele jäi hommikust ilus mälestus, proua Maile kaart ja lilled.

Tänu ilusa hommikupooliku eest!

Lilijan Miller, Kuressaare Rohu lasteaia vanemõpetaja

Print Friendly, PDF & Email