JUHTKIRI: Elutähtis oskus

Aastaid on räägitud, et Eesti rahva ujumisoskus on nigel. Et täiskasvanudki ei oska ujuda, mis siis veel lastest rääkida. Saarlastel olevat ujumisoskusega iseäranis kehvad lood. Mis sest, et meri ümberringi ja suviti rannas vesi ujuma õppimiseks piisavalt soe.

Ujumistreener Juhan Kolk leiab, et kõiki muid spordialasid võib osata, kuid ujuda peab oskama – see on lausa elutähtis oskus.

Et seda oskust omandada, võiks õppimist alustada juba maast-madalast. Kui mitte lasteaiaealisena, siis koolipoisi või -tüdrukuna kindlasti. Õnnelikumas olukorras on need lapsed, kelle koolis on bassein ning ujuma õppimine ei piirdu vaid kohustuslike tundidega.  Sest see, kas laps 24 tunniga ikka tõesti ujuma õpib, pole sugugi kindel. Ning kas sellest, kui ta suudab vabalt valitud ujumisstiilis läbida 25 meetrit, ikka piisab?

Õnneks leidub neid lapsevanemaid, kes oma võsukeste ujumisoskust oluliseks peavad – huvikooli Inspira suplustrenni tuli mitu korda rohkem lapsi, kui treener ooda­ta oskas.  Mängulised treeningud aitavad lastel veega sõbraks saada. Kui vee peal püsimine selge, pea see ujumisoskus ei tule!

Ujuma tasuks aga õppida ka täiskasvanutel – ühel hetkel võib seda oskust hädasti tarvis minna.

Print Friendly, PDF & Email