Taaliku sadam: probleeme pole! (10)

TUNTUD KALUR: Arvi Talk kevadel Nasval tuulehaugiga kauplemas. SANDER ILVEST

TUNTUD KALUR: Arvi Talk kevadel Nasval tuulehaugiga kauplemas.
SANDER ILVEST

Saarte Kalanduse juhatuse koosolekul kinnitas MTÜ juhatuse liige Arvi Talk, et Orissaare vallas Taaliku sadama arendusel ei leidnud PRIA tellitud ekspertiis mingeid eksimusi ja lähiajal saab asi lahenduse.

“Tehti ekspertiis, mingeid eksimusi ei leitud. Välja arvatud paar kuupmeetrit segu, mis oli kai ääre peale valatud krae, L-paneelid, mis olid kai seinaks pandud, olid tehtud kõrgemad ja seepärast läks segu vähem. Muid rikkumisi ei leitud – süvendatud on isegi rohkem, kui algselt planeeritud,” kinnitas Arvi Talk 27. septembril juhatuse koosolekul. “Neljapäeval (24.09 – toim) rääkisime PRIAga ja nad vastasid, et asi on veninud niigi kaua ja lähipäevil saab asi lahenduse.”

Taaliku sadama teema tõstatati MTÜ Saarte Kalanduse juhatuse koosolekul pärast seda, kui sadama süvendamist rahastanud PRIA pidas kinni 21 792 eurot teise etapi toetusest. Taaliku Sadam rekonstrueerib sadamat kahes etapis, millest esimene projekt on lõpetatud ja 222 553- eurone toetus  välja makstud. Teine projekt on hetkel pooleli ja sellest seni välja makstud 35 016 eurot.

Saarte Hääl kirjutas juba juulikuus, et PRIA jättis viimase väljamakse tegemata, kuna sai sadama kohta uurimist vajava vihje. Saarte Häälele teadaolevalt võib väljamakse peatamine olla seotud Lääne-Saare valla Atla ja Mustjala Rannaaugu sadama ehituse rahastamisega seonduva kriminaalmenetlusega.

Eelmisel nädalal kinnitas PRIA teabeosakonna juhtivspetsialist Ene Tulp Saarte Häälele, et mõned nädalad läheb veel aega, enne kui uurimise tulemused selguvad.

27. septembril toimunud Saarte Kalanduse juhatuse koosolekul tõdes Arvi Talk, et Taaliku sadama ümber on “tekitatud väga palju kriminaalset vahtu ja ma ei tea, kellele see kasulik on”.

“Hirmutatakse , et kuulatakse telefone pealt jne. Kristel ütles, et ma olen täielik kriminaal. Et selliseid projekte ei tuleks üldse rahastada,” ütles Talk koosoleku protokolli andmetel. Järgmise lausena on protokolli märgitud “Kristel: mina ütlesin? Ära palun aja sellist jama.” (Kristel Peel on Saarte Kalanduse juhatuse assistent, kes 27. septembri koosolekut protokollis – toim).

Arvi Talk tõi välja, et teema tõstatus peale revisjonikomisjoni. “Heino (Saarte Kalanduse tegevjuht  Heino Vipp – toim) ähvardas mind siin kontoris ja sealt see algas.” Vastuseks kostis Kristel Peel, et mingit ähvardamist pole olnud. “Nagu pole mina ka sind kriminaaliks kutsunud,” lisas ta.

Taaliku sadamale on protokollis pühendatud üsna palju ruumi, teema võttis kokku juhatuse liige (mitte esimees – täpsustatud 8.10 – Andres Sepp) Mihkel Undrest, kes kostis, et nüüd on asja juhatuses arutatud ja kui nüüd ajakirjandus helistab, siis saab Heino öelda, et Taaliku sadamas on kõik korras, ekspertiis ütles seda.


Väljavõte protokollist: kelle huvi?

“Arvi: Kelle jaoks see kasulik on? Mina saan aru sellest nii, et tahetakse Taaliku sadam rahastusest kõrvale lükata, et siis jääks kellelegi teisele rohkem raha.

Mihkel: minu juures käis paar-kolm päeva tagasi Targo Tiidussalu, kes väitis, et tema on külast kuulnud juttu, et mina soovin Taaliku sadama konkurentsist välja võtta.

Küsisin, et kust sa kuulsid seda juttu ja mis konkurendid te mulle olete Taaliku sadamaga?  Miks peaksin mina seda soovima? Me oleme uue perioodi eel kõik võrdses seisus, kui meie strateegia kinnitatakse.”

Print Friendly, PDF & Email