SÜG-i arvamusfestivalil sadas ideid

MIDA KESKKONNAHARIDUSKESKUSE KELDRIGA ETTE VÕTTA, arutavad Genert Allikmaa, Karin Viilup ja Marie Naak.  RAUL VINNI

MIDA KESKKONNAHARIDUSKESKUSE KELDRIGA ETTE VÕTTA, arutavad Genert Allikmaa, Karin Viilup ja Marie Naak.
RAUL VINNI

Saaremaa ühisgümnaasiumi esimesel arvamusfestivalil osalenud õpilased mõtisklesid, kuidas kooli ja koolielu põnevamaks muuta.

Kui hommikul ja ennelõunal said oma ideid jagada 5.–10. klasside poisid-tüdrukud, siis kell 12–13 oli aula 11. ja 12. klasside neidude ja noormeeste päralt.

“Kuna meie märksõna on “huvitav” ja õpetajad juba mõtlesid, mida võiks teisiti või uut teha, siis pakun ka teile võimaluse mõelda, milline võiks olla huvitav kool,” pöördus SÜG-i direktor Viljar Aro saali kogunenud noorte poole. Ta lisas, et ennekõike on oodatud reaalsuse piiresse jäävad ideed, kuidas koolielu põnevamaks ja sisukamaks muuta. “Need, mille teoks tegemine midagi ei maksa või maksab vähe ja mida saame ise teha,” selgitas Aro. “Mida rohkem ideid, mille üle hiljem arutada, seda uhkem.”

Õpilased jaotati “järjest loe” meetodil kaheksaks laudkonnaks, mille tööd juhtisid õpilasesindusse kuuluvad noormehed ja neiud. Igale lauale oli asetatud silt ajurünnaku teemaga.

Meeskonnal oli ühes lauas aega ideid pakkuda ja kirja panna kümme minutit, seejärel koliti ümber teise lauda, et juba uut teemat arutada.

Kolmes ümarlauas arutati, millised võiksid olla kooli traditsioonid uues kuues. Räägiti jäljendusvaadendist, kooli sünnipäeva tähistamisest, spordipäevadest, lauludest-tantsudest õpetajatega ja konkursist SÜG Chef.

Nii näiteks arutas üks laudkond, kuidas reklaamida SÜG-i populaarset üritust “Laulud ja tantsud õpetajatega” – kas seal üles astuvad paarid peaks varem välja hõikama või tuleks see jätta üllatuseks.

ÜKT ehk ühiskasuliku töö teemal rääkides pakuti välja, et osaliselt võiks seda teha talgute vormis ning mõttekas oleks panna seinale teadetetahvel, kus on kirjas, kes õpetajatest mingit tööd pakub.

Teemal “Kooli korrused” kirja läinud ettepanekute seas leiti näiteks, et prügikastidel võiks olla peal korvpalli korvirõngas, et saaks täpsust visata, põrandale võiks aga olla joonistatud nn vabaviskejoon.

Küsimuses, mida ette võtta keskkonnahariduskeskuse keldriga, arvati näiteks, et sellest võiks saada ajaviitmiskoht lauamängude, kott-toolide ja helitehnikaga, et muusikat kuulata.

Kooli hoovi sooviti liivakattega võrkpalliväljakut, samalaadset treeningukohta nagu Titerannas, staadionile aga uut katet.

Lauas sildiga “Uued ideed” leiti, et miks mitte korraldada kooliteemaline viktoriin ja pärast ekskursioon neile, kes kooli kõige halvemini tunnevad. Veel pakuti välja diskoõhtud, “SÜG otsib superstaari”, halloween’i kostüümipäevad või -nädalad.

Viljar Aro sõnul oli festivali eesmärk koguda võimalikult palju ideid, mida hiljem arutada ja teostamist väärt mõtted välja valida.

Print Friendly, PDF & Email