Ettevõtjate päeval mõeldakse Kuressaares suurelt

8. oktoober ehk homne päev on ettevõtjate päev. Tähistamaks seda päeva Kuressaares, toimub Meedla kojas ettevõtluskonverents, kuhu oodatakse eelkõige ettevõtjaid, aga ka kõiki teisi huvilisi.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Piheli sõnul toimub ettevõtluskonverents Kuressaares tegelikult juba kuuendat korda. Varem toimus see SaareMaaPäevade ajal, aga nüüd, kui ettevõtjatel on niinimetatud “oma päev”, korraldatakse ka konverents just nimelt sellel tähtsal päeval. “Väike võimalus tähistamiseks igal juhul,” leidis Pihel, kes oma sõnul usub, et ettevõtjatest sõltub tegelikult kogu meie elu. “Just nemad panevad aluse rikkuse loomisele, mida siis hiljem saab jagada ja ümber jagada. Need on inimesed, kes väärivad tähelepanu ja tunnustamist,” kinnitas ta.

Ilma julguse ja mõtteerksuseta pole Piheli hinnangul ettevõtlusse asja. Just seetõttu saigi ettevõtluskonverentsi teemaks “Julge mõelda suurelt”. Üle-eestiliselt on ettevõtlusnädala peateema “Nutikas ettevõtlus”.

Kuressaares toimuval ettevõtluskonverentsil esineb Heiki Raadik, Swedbanki juhatuse liige, ettevõtete panganduse juht, kes räägib ettevõtjatele Eesti majandusest. Rikkaks saamisest ja olemisest, pendlimeestest, posijatest ja teaduslikust kirjaoskusest räägib Raivo Hein, investor ja LHV panga nõukogu liige. “Oleme Raivo Heina proovinud esinema saada juba varemgi, kuid alati on olnud ebasobiv aeg,” märkis Piret Pihel. “Usun, et see pikk ooteaeg saab nüüd värvika esinemisega pärjatud.”

Kohalikest on palutud esinema Saaremaa lihatööstuse esindaja Marek Raud. “Lihatööstus on mõelnud suurelt, tehes oma viimased investeeringud,” põhjendas Pihel.

Traditsiooniliselt antakse ettevõtluskonverentsil üle Saaremaa arenduskeskuse ja Saaremaa ettevõtjate liidu tunnustused ettevõtjatele. “Kandidaadid on juba teada, tugevad tegijad on kõik,” kinnitas Pihel. Tiitlisaajate väljavalimine on tema sõnul keerukas, sest tugevaid tegijaid on palju. “Esimeste aastate kartus, et äkki ei leiagi kedagi, keda tunnustada, on osutunud täiesti põhjendamatuks,” tähendas ta. “Tunnustatud valiti Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuses liidu ja arenduskeskuse ühisotsusena ja see oli julge otsus!”

Konverentsile oli eilseks registreerunud umbes 60 inimest. Piret Piheli kinnitusel saavad nad aga saali mahutada ka rohkem inimesi. Uus Eesti ettevõtlusminister Liisa Oviir kutsub üles sellel päeval heiskama lipud – kõik, kes lipud heiskavad, näitavad oma toetust ettevõtjatele. “Ettevõtjad väärivad lipupäeva!” kinnitas Pihel.

 

Print Friendly, PDF & Email