Saaremaa ralli turvapartner soovitab: alkoholi ära tarvita ja keeluala silte ära näpi! (1)

See nädal külastab Saaremaad tuhandeid rallisõpru, kelle turvalisuse tagamiseks teeb võistlustel tööd 250 G4Si turvatöötajat. Kuuendat aastat Saaremaa ralli turvapartneriks olev G4S tuletab autospordisõpradele meelde olulisemad käitumisjuhised, et ralli kõigile turvaliselt mööduks.

Adrenaliinirohke võistluse ohutusnõuded on kõrged: rajale liiga lähedal ning turvameeskonna juhiseid eirava publiku tõttu võidakse katsed ära jätta.

Avalikus kohas alkoholi tarvitamine on keelatud ja võistlustele ei lubata inimesi, kes on silmanähtavalt alkoholijoobes või käituvad agressiivselt teiste rallifännide suhtes.

Väikeste lastega külalistele tuletatakse meelde, et pisematel hoitaks silm peal. Lapse käele soovitatakse kirjutada lapsevanema mobiilinumbri – nii leiavad turvatöötajad ta vanemad kiiremini üles, kui laps peaks ära eksima.

Ralli toob kaasa palju liikluskorralduse muudatusi, seetõttu tuleb jälgida liikluskorraldusmärke. Ajutised liiklusmärgid, keelualad ja rajapiirded on rallil selleks, et tagada pealtvaatajate ohutus. Keeluala märgistavate siltide ümbertõstmine võib halbade asjaolude kokkulangemisel tähendada kellegi elu kaotust.

Linnast väljas toimuvatel katsetel palutakse parkida autod ühte teeserva, et päästeautodele oleks tagatud vaba ligipääs.

Autosse ei tasu jätta väärtuslikke asju, samuti palutakse raja äärde mitte kaasa võtta liigseid, liikumist segavaid asju. Piirduda tuleks vaid rahakoti, telefoni ja soovi korral fotoaparaadiga.

Kuuendat aastat Saaremaa ralli turvapartneriks olev G4S soovib kõigile autospordisõpradele turvalist ja elamusterohket rallit!

Print Friendly, PDF & Email