Mosaiigi noor abikokk näitab oma oskusi Itaalias (4)

VALMIS VÕISTLEMA: Itaaliasse võistlema suunduv Janno Valge jäi pildile ühes kutseõpetajaga Kuressaare ametikoolist Irina Arhipovaga. SVEN NUUM

VALMIS VÕISTLEMA: Itaaliasse võistlema suunduv Janno Valge jäi pildile ühes kutseõpetajaga Kuressaare ametikoolist Irina Arhipovaga.
SVEN NUUM

Eile Põhja-Itaalias Cervias algavale Euroopa hotellide ja turismikoolide võistlusele (AEHT) läks Saaremaalt Kuressaare ametikooli kokaõpilane, kohvikus Mosaiik abikokana töötav Janno Valge.

Nõnda kuulutas ka Mosaiigi peakokk Risto Laanet kohviku Facebooki lehel uhkusega, et nende noor staar Janno on suundumas Itaaliasse võistlema ja soovitas talle pöialt hoida.

Tallinna restoranide Ö ja Kaks Kokka saarlasest peakokk Alar Aksalu, kes 19-aastast Jannot võistlusroogade osas juhendas, on veendunud, et Janno annab endast võistlustel 110 protsenti.

Ta lisas, et poodiumikoht oleneb aga paljuski meeskonnast, kellega Janno võistlustel n-ö kokku loositakse, kuna võistluse formaat näeb ette, et tiimis on kolm inimest.

“Janno eelis on see, et tal on töötahe ja sära silmis, mida nii noortel eriti tihti ei kohta,” märkis Aksalu. Tema sõnul suudab Janno Valge talletada infot lennult ja tänu sellele kindlasti nii mõnegi kastani tulest välja tuua. “Teises riigis, kultuuris ja köögis tuleb igasuguseid olukordi ette, kus on vaja maa peale jääda ja mitte paanikasse minna,” tõdes Aksalu. “Oskus “puusalt tulistada” on vägagi vajalik ja see on Jannol olemas,” kinnitas Alar Aksalu.

Ta nentis ka, et kokkamistrenni võib ju teha nii palju kui tahad, aga lõppkokkuvõttes loeb ikka see, kui tugev sa vaimselt ja tehniliselt oled.
Irina Arhipova, Kuressaare ametikooli kutseõpetaja, tõdes, et nad on Jannot koolitanud koos Marge Leimanniga ja tema meelest on Janno erialaselt väga tugev ja kohusetundlik. “Tal on tõsine soov ja tahtmine seda tööd teha,” kinnitas Arhipova. Tema sõnutsi on alates kolmandast kursusest näha, et kokatöö teeb tõesti Jannol meele rõõmsaks ning tal on ka selge soov sel alal võistelda.

Janno võistleb Irina Arhipova sõnul ka “Noorkokk 2015” konkursil. “Janno ütleb, et teeb siis kaks võistlust kohe ühe soojaga ära,” naeris õpetaja. “Sellise erialase huviga õpilast on rõõm juhendada.”

Arhipova sõnul on nad väga tänulikud ka Alar Aksalule, kes on Janno abistamist kõiges tõesti südamega võtnud ning jaganud talle oma kogemusi ja teadmisi. Kokatöö on tugevat pühendumist nõudev ja meeskonnas töötamise oskus on väga oluline. “Kõik see on Jannol olemas ja usun, et AEHT võistlustel läheb tal täpselt nii, nagu ta soovib,” sõnas Arhipova.

Print Friendly, PDF & Email