Vilsandi saab Saaremaa kõrgeima päästetõstuki (7)

VÕRDLUS: Kuressaare ja Vilsandi auto mõõdavad, kummal on pikem. MARGUS LINDMÄE

VÕRDLUS: Kuressaare ja Vilsandi auto mõõdavad, kummal on pikem.
MARGUS LINDMÄE

Pisike Vilsandi saar saab tänu vabatahtlike rahastusele maakonna kõrgeima redelauto, millega saab päästetöid teha kuni 30 meetri kõrgusel.

“Saaremaa korvtõstuk on selle kõrval poisike,” muigas Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe. Kui riiklike päästjate tõstuk on võimeline tõstma päästjad kuni 22 meetri kõrgusele, siis peagi Vilsandile vurava redelauto abil oleks võimalik inimesi päästa kuni 30 meetri kõrguselt. Vilsandil muidugi nii kõrgeid hooneid pole peale tuletorni, mille kõrgus on jalamilt 37 meetrit.

Redelauto ei ole Lindmäe sõnul küll uus, kuid siiski heas sõidukorras. 31 000-kilomeetrise läbisõiduga Mercedese ostmist rahastas suvevilsandlane Väino Kaldoja, Silberauto omanik. Saarele viiakse päästeauto treileril.

Ka Kuressaare komando peaks veel sel aastal saama uue korvtõstuki, viis aastat Pärnumaal kasutuses olnud ja 32 meetri kõrguse noolega sõiduki. Pärnu päästjad omakorda saavad endale uhiuue tõstuki.

“Meie masin on juba vana ja amortiseerunud, viimane aeg lasta ta pensionile või saata muuseumieksponaadiks,” tõdes Margus Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email