Saaremaa saama- ja saunapäev Karalas

Karala küla avab oma külaväravad ja koduuksed 3. oktoobril kell 12–21, mil toimub Saaremaa saama- ja saunapäev. Ürituse programm on mõeldud kogu pere sügiseseks väljasõiduks Saaremaa ääremaa külla, et tutvuda külaeluga ja nautida kohalike tegevust koostöös teiste Lääne-Saare valla seltsidega ja Saaremaa Kodukandiga.

Päev algab kell 12 laadaga külamaja esisel platsil. Laadale on oodatud müüma, ostma, vahetama nii käsitöölised, toiduvalmistajad, rohenäpud kui ka riidekapi tuulutajad. Päevakavas on mitmed töötoad, kus õpetatakse leiba küpsetama, võinuga voolima, puulammast meisterdama, seepi keetma, viltima, süüteroose valmistama, savi voolima.

Lastega tegeleb Pipi, kes mängib, joonistab, korraldab võistlusi. Kohalikud vabatahtlikud pritsumehed toovad oma tuletõrjeauto rahvale vaatamiseks ja tuletõrje töö tutvustamiseks.

Rohenurgas saavad rohevahetajad vahetada oma koduaia taimi. Fookuses on tulbisibulad. Müügil on Eva Luigase raamat “Kuidas teha peenart”.

Ootame inimestelt koduseid hoidiseid, mida rahvas saaks degusteerida. Nii soolaste kui ka magusate seast valitakse “Karala maitse 2015”. Parimatele auhinnad! Toimub laadaloterii.

Külamajas avatakse keraamik Sirje Kuuskmanni keraamikanäitus ja saab näha fotosid Karala külaseltsi tegemistest. Kogu päeva kehakinnituse eest hoolitseb toitlustaja Koidutäht.

Kell 13 algab Lääne-Saare valla ja Põltsamaa valla Kamari haridusseltsi taidlejate kontsert.

Kella 14-st 18-ni on külas tuuritamise aeg ning saab saunatada Karala küla saunades. Saunalina peab endal kaasas olema. Avatakse suitsusaunad, Soome saunad, telksaun, ujuvsaun ja kõige ekstreemsem saun on dzoti peal asuv saun.

Joogatreener Liina Elvik-Ranveet korraldab oma kodus Linnusaarel joogatreeningu. Külaekskursioonidel saab näha kauneid kohti, loodusvaateid ja loomi.

Õhtul kell 18 võtavad simmanituurid üles Muhu Külasema kapell ja folkloorirühm. Saab nautida lõkkevalgust ja jalga keerutada.

Meile tulevad külla Eesti aasta külad Kamari (aasta küla 2005), Lustivere (aasta küla 2013) Põltsamaa vallast ja naaberküla Leedri, aasta küla 2015.

Oled lahkesti palutud 2013. a Eesti rahva lemmikkülaks valitud külla Karalasse.

Kaja Juulik

 

Print Friendly, PDF & Email