Saaremaa rikaste TOP-is on samad tuntud tegijad (7)

Foto: Riho Lepik

Foto: Riho Lepik

Kui läinud aastal oli ajalehe Äripäev koostatud Eesti rikaste TOP 500-s Saaremaaga seotud ärimeeste hulgas mitu uut tabelisse jõudnut, siis tänavu on seal samad, juba tuntud nimed.

Tabelis kõrgeimal kohal on Saaremaa juurtega energeetikaärimees Kristjan Rahu (pildil), kes on võrreldes mulluse 14. kohaga langenud 16. kohale. Tema varanduse suurus nüüd 89,2 miljonit.

Saaremaaga seotud ärimeestest on kõrgeimal kohal tunamullu pankrotis AS-i Saaremaa Golf ostnud Peter Hunt, kelle päralt on tabelis 24. koht, varandust on tal 79,5 miljonit eurot. Talle järgneb suvevilsandlane, Silberauto omanik Väino Kaldoja. Tema varanduse suuruseks on Äripäev märkinud 77,9 miljonit eurot ja see on andnud talle 25. koha.

41. kohalt 40. kohale tõusnud saarlase Kaido Jõelehe varandus on tabeli kohaselt mulluse 55,4 miljoni euro asemel tänavu 62,5 miljonit eurot. Tõusu on aastaga teinud ka ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kelle varanduse suuruseks on hinnatud 47,3 miljonit eurot. Tema päralt on mulluse 63. koha asemel nüüd 54. koht.

Ruhnu rikkaim elanik, Edgar Savisaare altkäemaksuafääri segatud ehitusettevõtja Aivar Tuulberg on tabelis 63. kohal ning ta varanduse suuruseks on 38,8 miljonit eurot.

70. kohalt leiab aga Saaremaal elava ja siin AS-i Luksusjaht omava , kelle varanduse suurus on 35,4 miljonit eurot.

112. kohal on Baltic Workboatsi (BWB) üks omanikest Märten Vaikmaa. Tema varanduse suuruseks on märgitud 23,4 miljonit eurot. Teine BWB omanikest – Margus Vanaselja – on 23 miljoniga kaks kohta tagapool. 121. kohalt leiab aga saarlasest ärimehe Toomas Tooli abikaasa Mari Tooli, kelle varanduse suurus on 21,4 miljonit eurot.

Mõnevõrra tabelis edasi liikudes leiab kohalt 144 elektroonikat müüva Euronicsi ühe omanikest Jaan Koppeli. Tema varanduse suurus on tabeli andmeil 17 miljonit eurot. Tunnustatud silmaarsti Ants Haaveli, kes on silmade laserprotseduure tegeva KSA Silmakeskuse OÜ omanik, varanduse suuruseks on hinnatud 9 miljonit eurot ning tema päralt on seega 291. koht.

Selgase külas suvekodu omav Raivo Hein on tabelis teinud korraliku tõusu. Kui mullu oli tema päralt 343. koht, siis tänavu paikneb ta 309. kohal. Varandust on tal värske tabeli andmeil 8,6 miljonit eurot.

356. kohalt leiab aga kalandusettevõtja Mihkel Undresti, kellel varandust 7,6 miljonit eurot.

Kütusefirma Jetoil ühe suurema omaniku, Saaremaalt pärit Ando Raua varandus on tabeli andmeil 6,2 miljonit eurot, koht 439.

Toidutööstustele marju müüva Saareki suuromanik Toivo Alt on sedakorda aga 484. kohal, varandust on tal 5,6 miljoni euro väärtuses.

Print Friendly, PDF & Email