UUS! Kohus kõrvaldas Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist (4)

Harju Maakohus otsustas rahuldada Riigiprokuratuuri taotluse Tallinna linnapea Edgar Savisaare ametist kõrvaldamiseks.

Riigiprokurör Laura Vaik kinnitas, et Riigiprokuratuur on ametist kõrvaldamise taotlust esitades kaalunud selle toimingu vajalikkust ja põhjendatust. Hinnati tõendeid, kriminaalmenetluse kahjustamise riske, arvestati kriminaalmenetluses ilmnenud asjaolusid.

“Kuriteoepisoodides, milles Edgar Savisaart kahtlustatakse, on tunnistajateks Tallinna linnavalitsuse ametnikud, kes saavad otse või vahendatuna linnapealt korraldusi. Leiame, et tunnistajate mõjutamise vältimiseks on linnapea ametikohalt kõrvaldamine vajalik ja põhjendatud. Õiguskaitseasutusena on meie ülesanne tagada tunnistajatele võimalus mõjutusteta ütluste andmiseks.“

Harju Maakohtu määrus jõustub viivitamatult, seda on võimalik edasi kaevata kümne tööpäeva jooksul. Seadus lubab nelja kuu möödumisel kahtlustataval, süüdistataval või tema kaitsjal esitada kohtule taotluse ametist kõrvaldamise põhjendatuse kontrollimiseks.

Kui ametist kõrvaldamise alused ära langevad, on prokuratuuril või eeluurimiskohtunikul võimalik määrus tühistada. edgarTallinna linnapeale Edgar Savisaarele on esitatud kuriteokahtlustus korduvas altkäemaksu võtmises.

Print Friendly, PDF & Email