Kohvikud peavad sulgema uksed veekatkestuse tõttu (10)

KEERULINE: Päeva kestev veekatkestus sunnib Margit Kõrvitsa Kure kohviku uksed sulgema.  RAUL VINNI

KEERULINE: Päeva kestev veekatkestus sunnib Margit Kõrvitsa Kure kohviku uksed sulgema.
RAUL VINNI

Kuressaare kesklinna veevärgi remonditööde tõttu tuleb vähemalt kolmel toitlustusettevõtjal täna kogu päevaks uksed sulgeda.

“Ma ei saa aru, miks see töö peab toimuma äripäeval ja päise päeva ajal,” oli nördinud Tallinna tänaval Kure kohvikut pidav Margit Kõrvits. Ta ei mõista, miks sellist remonti ei võiks teha näiteks öösiti või mõnel muul ajal, mil see ettevõtjat vähem segab.

Samuti on täna suletud kohvik Mosaiik ja Vaekoja pubi. Andres Altrof Vaekojast tõdes samuti, et kinni tuleb pubi panna, sest ilma veeta ei ole võimalik toimetada, süüa teha, nõusid pesta, tualetis käia.

Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Ain Saaremäel ütles Saarte Häälele, et tänane veekatkestus Kuressaare kesklinnas ei ole üksikettevõtmine. Tema sõnutsi on katkestuste põhjuseks Kuressaare linna hõlmava veevõrgu tsoneerimiskaevude paigaldamine.

Linna paigaldatakse kokku kümme tsoneerimiskaevu, millest kolm on juba paigas. Kõige keerulisemad ongi tema sõnul tööd kesklinnas, sest terve suve olid avatud välikohvikud ja toimusid mitmesugused üritused. Seetõttu lükatigi kesklinnas suuremad tööd sügisesse.

“Tsoneerimiskaevud annavad infot kogu veevõrgu vooluhulkade ja veesurve kohta, aitavad avastada lekkeid ja vähendada kadusid,” selgitas Saaremäel.

Tsoneerimiskaevud paigaldab OÜ Sinear, kelle kohustus on ka asjasse puutuvate tarbijate eelnev teavitamine. Kohvikud said katkestusest teada eelmisel neljapäeval. “Muudmoodi ei saa,” kinnitas Ain Saaremäel, lisades, et näiteks öisel ajal pole sellist tööd võimalik teha, seda reguleerib tööseadusandlus.

Küll aga tuleb kesklinnas edaspidigi ette lühiajalisemaid veekatkestusi, sest alates Kauba tänavast kuni Karja tänavani paigaldatakse mööda Tallinna tänava äärt täiesti uus veetorustik.

Vastuses kohvikupidajate küsimusele, kes nende teenimata tulu hüvitab, märkis Ain Saaremäel, et töödest on korrektselt ette teatatud ja nendega tuleb lihtsalt leppida.

“Veevärk ei tööta iseenesest, samamoodi on elektrivõrgu hea toimimise nimel aeg-ajalt vajalikud elektrikatkestused, nii on ka veevärgiga,” selgitas ta. “Vastasel juhul, kui töid õigel ajal ei tee, on tagajärjeks avarii ja kahjud hoopis suuremad.”

Raul Vinni, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email