Noored õpetajad: kõik päevad on nii omanäolised

MÄNGULUST: Vana pedagoogiline tõde – parim moodus lapse maailmast arusaamiseks on koos lastega mängimine. Marina Lindmäe (keskel vasakul) ja Jaanika Matson (keskel paremal) koos oma väikeste õpilaste Tuuli Tähe (vasakul) ja Karmen Kaasikuga pallimängu õppimas.  Tambet Allik

MÄNGULUST: Vana pedagoogiline tõde – parim moodus lapse maailmast arusaamiseks on koos lastega mängimine. Marina Lindmäe (keskel vasakul) ja Jaanika Matson (keskel paremal) koos oma väikeste õpilaste Tuuli Tähe (vasakul) ja Karmen Kaasikuga pallimängu õppimas.
TAMBET ALLIK

Sel sügisel Ristiku lasteaias õpetajatena alustanud saarlase Maria Lindmäe ja Mulgimaalt pärit Jaanika Matsoni arvates teeb pedagoogiameti köitvaks eelkõige selle vaheldusrikas rütm. Samuti igapäevane võimalus suhelda tohutult paljude inimestega, eelkõige aga väikeste lastega, kelle ehedus ja siirus on suisa lummavad.

“Meelakkumine see töö ju tõepoolest ei ole ja ega ka palk ole kuigi suur,” nõustub Maria, kui talt mõningase imestusega küsin, miks noor, äsja gümnaasiumi lõpetanud inimene Tartusse just sellist eriala õppima läks, kus peale madalapalgalise ja närvesööva õpetajatöö suurt midagi ei terenda.

“Kuid samas – kust seda suurt palka meil nii väga ikka saab,” lisab ta. “Ise arvan, et ega  kontoritöö mulle ka peale läheks, või siis kuskil konveieri taga istumine ja vaatamine, kuidas masinast tundide viisi mingid kummijublakad välja tulevad. Säärast üksluist tööd ei suudaks ma teha.”

Ühes asjas on nii Maria kui ka Jaanika üksmeelel – lasteaiaõpetaja ameti kõige veetlevam pool, mis kogu negatiivse värgi üle kaalub, on vaheldusrikkus. “Sa tuled siia majja ja kohe nagu väljud tavapärasest rutiinist,” räägib Maria. “Ükski päev pole siin samasugune kui eelmine, päevast päeva suhtled paljude inimestega ja lapsed on lõpmata vahvad! Seega võib öelda, et siin käib üks pidev enesetäiendamine.”

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email