Veere elanikud autodega kimpus (3)

TUPIK: Sellele külatänavale sõidab vahel mitukümmend autot päevas. Raul Vinni

TUPIK: Sellele külatänavale sõidab vahel mitukümmend autot päevas.
Raul Vinni

Saarte Hääle poole pöördusid Veere küla elanikud, et kurta nende sõnul suisa “rahvusvahelist” muret. Nimelt eksivad Veere sadamasse sõitvad autod pahatihti ära külatänavale.

Sadamasse sõitmiseks tuleks teha üks väike pööre ja sõita kõrgendikult mööda teed all kaldal asuvasse sadamasse. Samas ei näita sadama poole ühtegi viita ning ka GPS-seadmed juhatavad vist sadama asemel hoopis külasse. Olgugi et seal on ees tupikut tähistav märk.

Külaelanike viitamine mure “rahvusvahelisusele” on seotud sellega, et enamjaolt on eksinud kodanikud vaid võõrast keelt rääkivad turistid.

Tegu polevat mitte mõne autoga nädalas, vaid suvel lausa paarikümne autoga päevas. Kui turistid külavahele jõudes eksimisest aru saavad, hakatakse külatänaval manööverdama. Samas asub kohe sealsamas laste mänguväljak.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles, et Veere küla elanikud on pöördunud valda kaks korda. Nii 2014. kui 2015. aastal. Vald omakorda on viita palunud sadama omanikfirmalt ja pakkunud, et panevad selle kasvõi ise. Viimast on vaja, kuna tõkkepuu taga olevale eravaldusele suunaviida paigaldamine peab olema kooskõlastatud omanikuga. Vastust ei ole saadud ja viita pole ka tekkinud. “Kahju, et tuntud sadama omanik kohalike elanike heaolusse nii ükskõikselt suhtub, rääkimata vastuskirjast kohalikule omavalitsusele,” tõdes Aardam.

Ka Saarte Hääl uuris sadama omanikfirmalt, kas tõesti on raske silti paigaldada ja seepeale kinnitas aktsiaseltsi juhatuse liige Ilmar Piilmann, et sildimure saab lahendatud. Samasisulise kirjaliku kinnituse saatis ka aktsiaseltsi pearaamatupidaja. “Silt paigaldatakse esimesel võimalusel,” anti lubadus.

 

Print Friendly, PDF & Email