Muhu Liivale kerkib liharestoran (2)

02-03_saartehaal_24september.indd
Ettevõtja Kalev Raidjõe (fotol) ehitab investeeringutoetusega Muhu Liivale kohalikku toorainet kasutava liharestorani.

Raidjõe sõnul kavatseb ta avada Saaremaa ja Muhumaa mahetoorainel põhineva kohvik-restorani, kus põhirõhk on liharoogadel. Arvestades seda, et Muhus on juba olemas Kalakohvik ja nüüd ka õllekoda, on kohaliku liha propageerimine igati asjakohane. Pealegi on Saare maakond lammaste ja lihaveiste arvult Eestis esirinnas.

Maaelu mitmekesistamise meetmest toetati Raidjõe osaühingut Hanseatic Loodusturism 150 000 euroga. Restoran hakkab tööle nn Raunmäe majas, mis asub Kalakohviku kõrval Kuivastu maantee ääres. Järgmiseks hooajaks Raidjõe restorani avamist veel ei luba, kuid päris võimatu see tema sõnul ka pole. “Oleme teiste projektidega imesid teinud, eks me näe,” jättis ta otsad lahti.

Poeruumidega Raunmäe maja ehitati 1919. aastal ja omanik pidas seal poodi Nõukogude okupatsiooni tulekuni. Pärast sõda oli Raunmäe majas üheksa aastat Liiva külanõukogu ja 1955. a septembrini ka Kalevi kolhoosi kontor. Hiljem on hoone kasutusel olnud elumajana,  rendipinnal on seal tegutsenud lillepood. Viimsed kümme aastat on maja seisnud tühjana, ehkki vald on sellele aktiivselt arendajat otsinud.

Muhu valla arendusnõunikul Annika Auväärtil jagus eelnevalt vallalt Nautse Mihkli talukompleksi rendile võtnud Kalev Raidjõe aadressil ainult kiidusõnu. Ettevõtja poolt taastatud talukompleksis viiakse läbi koolitusi, kinoseansse ja gurmeeõhtuid. Samas toimub igasuvine muusikafestival Juu Jääb.

Print Friendly, PDF & Email