Luksuskorter – kust saarel sellise leiab? (5)

KENA JA MAITSEKAS: Luksuslikena on maininud ka Riho Mõisaääre müüdavaid Garnisoni 4 kortereid. Hinnad on neil kortereil vahemikus 96 000–147 000 eurot, neist ühe ruutmeetri hind on koguni 2333 eurot. RAUL VINNI

KENA JA MAITSEKAS: Luksuslikena on maininud ka Riho Mõisaääre müüdavaid Garnisoni 4 kortereid. Hinnad on neil kortereil vahemikus 96 000–147 000 eurot, neist ühe ruutmeetri hind on koguni 2333 eurot.
RAUL VINNI

Otsekui tõestuseks, et “luksus” on, nagu kinnitavad maaklerid, äärmiselt subjektiivne sõna, leiab osa neist, et Kuressaares luksuskortereid ei olegi, teised aga nendivad, et üksikuid luksuslikumaid kortereid leidub siin siiski.

Ajaleht Äripäev arutles sel nädalal, kuidas ära tunda luksuskorterit ja kuivõrd keeruline on tõeliselt luksuslikule korterile ostjat leida. Ka meie uurisime, kuidas siinmail selle luksusega lood on, kui seda üldse on.

Kinlux Vara OÜ maakler Anli Alliksoon-Juursalu tõdes, et luksuskorterid on tema lemmikteema. Samas on ta oma pikaaegse kinnisvara-alase töö jooksul kogenud, et igal inimesel seostuvad selle sõnaga erinevad ootused.

Üks inimene peab luksuskorteriks vanalinna korterit, mis on unikaalse ajaloolise taustaga ja väga ainulaadse sisekujundusega. Teise meelest on õige luksuskorter uusarendus, kolmandale on luksus “kõigi mugavusega” korter Smuulis. “Minu subjektiivsel hinnangul on luksus see, kui majal ja korteril on oma lugu ja sisekujunduses oma joon, mis teeb korteri atraktiivseks ka sisekujundusajakirjadele,” tähendas Alliksoon-Juursalu.

Ruutmeetri eest küsitakse üle 2300 euro

Kuressaare mastaabis on selliseid kortermaju tema sõnul siiski vaid kahe käe sõrmedel võimalik üles lugeda. Kuna säärased korterid on eksklusiivsed ja seega kallid, venib ka müügiperiood pikaks. Tihtipeale on nende korterite ostjad Alliksoon-Juursalu sõnul välismaalased, kes oskavad selliseid kortereid enam hinnata. Mandrieestlased investeerivad oma raha pigem kodu lähedale. “Mandrisaarlased võivad sellise investeeringu patriotismist ette võtta ja osa on võtnudki. Eesmärgiga end koju saarde tulles siin end hästi tunda.”

Domus Kinnisvara maakler Helean Täht nentis, et Kuressaares liigituvad luksuskorterite alla pigem renoveeritud kesklinna ja lossipargi vahetus läheduses asuvad väiksemates, üldiselt muinsuskaitsealustes kortermajades olevad erilise sisekujunduse ja planeeringuga korterid. Näiteks korterid Garnisoni 4 ja Tolli 3 majades.

Tähe sõnul on luksuskorteritega tehinguid üldiselt väga vähe. Renoveeritud nn luksuskorterite tehinguhinnad on tema andmeil umbes 1200–1300 eurot ruutmeeter, pakkumishinnad on sageli ka kõrgemad. Portaalides leiab Kuressaares ka kortereid, mille ruutmeetri hind ulatub 1800–2333 euroni. Sellised korterid asuvad mainitud Garnisoni tn majas.

Loe lähemalt tänasest Saarte Häälest.

 

Print Friendly, PDF & Email