Kapo pidas kinni Edgar Savisaare (6)

Kaitsepolitsei pidas eile hommikul kinni Tallinna linnapea, Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare, kellele esitati kahtlustus korduvas altkäemaksu võtmises.

“Räägime neljast kuriteoepisoodist, millest esimene puudutab rendilepingu põhjendamatut pikendamist ja selle eest hüvede saamist, puuduva ehitusloaga seotud ehitustööde jätkamist ja selle eest lubatud vara, kruntide vahetamist ja selle eest lubatud hüvitist ning hankemenetlusega seotud episoodist ja selle eest vara saamisest,” ütles pressikonverentsil riigi peaprokurör Lavly Perling.

Kahtlustuse kohaselt võttis Savisaar sel ja eelmisel aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses. “Savisaar võttis endale ja Keskerakonnale,” lisas Perling. Samas ütles ta, et Keskerakonnale seni veel kahtlustust esitatud ei ole.

Keskerakond kinnitas vastuseks prokuratuuri kahtlustusele, et erakond ebaseaduslikku raha saanud ei ole.

Lisaks Savisaarele on kahtlustuse saanud Porto Franco OÜ suuromanik Hillar Teder, Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, tema nõunik ja endine tipp-poliitik Villu Reiljan, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik ja suveruhnlane Aivar Tuulberg ning ettevõtja Alexander Kofkin. Keskerakonna finantsjuhti, Tallinna volikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises nii altkäemaksu andmisele kui ka võtmisele.

Prokuröri kinnitusel ei ole kriminaalasi seotud Tallinna Sadama korruptsiooni uurimisega. Kriminaalmenetlust alustati juunis 2014. Karistusseadustik näeb altkäemaksu korduva võtmise eest ette ühe- kuni 10-aastase vangistuse.

Ainuüksi tõsiasi, et Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele on esitatud kahtlustus altkäemaksu võtmises, on tõsine löök Eesti mainele, sõnas peaminister Taavi Rõivas. “Korruptsioon on väga tõsine julgeolekuoht. Mitte keegi ei tohi end Eestis seadustest kõrgemal tunda,” ütles Rõivas BNS-ile.

 

Print Friendly, PDF & Email